Silniční doprava

Opel skokanem roku 

Opel skokanem roku. Značka Opel výrazně boduje v segmentu lehkých užitkových vozů. Sportovní terminologií řečeno: Opel v segmentu LUV vystřelil v roce 2023 do absolutní špičky a v pololetí tohoto roku se dokonce prosadil na první místo mezi všemi značkami!

Statistiky Svazu dovozců automobilů (SDA) hovoří jasnou řečí: V červenci se v ČR prodalo 2123 lehkých užitkových vozů, z toho plných 349 připadalo na značku Opel – a německá automobilka tak v prodejích LUV vozů nenašla v ČR konkurenta. V kumulovaných číslech se za 1. až 6. měsíc v ČR prodalo 10 726 LUV vozů, což znamená meziroční nárůst o 21 %. Opel přitom během prvního pololetí v ČR umístil 1314 lehkých užitkových vozů a vykázal tak meziroční nárůst o plných 102 % – to je druhý nejvyšší meziroční nárůst z TOP5 nejsilnějších značek v celém LUV segmentu! Opel díky tomu poskočil ze 7. příčky za rok 2022 rovnou na bronzový stupínek mezi všemi značkami!

Přečtěte si také

Opel skokanem roku 

„Za masivním růstem Opelu v segmentu LUV stojí jednak široká a komplexní modelová nabídka a také řada úspěšných flotilových obchodů,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení automobilky Opel. Nabídka Opelu v LUV segmentu začíná u kompaktního modelu Combo Van, který se dodává ve dvou délkách se zážehovými a vznětovými motory i v BEV verzi s dojezdem až 280 km (WLTP). 

O stupínek výš Opel nabízí hbité Vivaro ve dvou délkách, přičemž výška 1,9 m umožňuje vjezd do podzemních garáží a skladů. Také Vivaro je k dispozici se vznětovými motory i jako elektromobil s dojezdem až 330 km (dle WLTP). 

A na nejvyšším stupni LUV řetězce značky Opel stojí mohutné Movano, které ve své největší verzi nabídne až 17 m3 prostoru pro náklad na až pěti europaletách. A právě Movano letos skvěle zabodovalo hned v několik velkých výběrových řízeních. Obchodem roku je určitě kontrakt na několik stovek Movan pro Českou poštu. Valníky Movano ale slouží i v půjčovných hobbymarketů OBI po celé ČR, dvě desítky Movan odebrala firma Oresi, největší prodejce kuchyní v ČR…

Prosazují se i menší Vivara: Zakázku na stovku vozů získal Opel od přepravní firmy DoDo. A kompaktní Comba jsou hitem nejenom mezi drobnými živnostníky, ale zabydlují se i ve flotilách velkých firem, jako jsou např. dodavatel stavebních materiálu Cemex nebo GasNet, provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice. Flotilu rozvážkových vozů internetového obchodu Rohlik.cz zase nedávno obohatilo 15 elektrických dodávek Opel Vivaro-e.

Zdroj
Opel

Přečtěte si také

Back to top button