Silniční doprava

První vyrobený elektrický Renault Trucks D Z.E. zamíří do firmy, která ho tři roky testovala

Delanchy Group a značka Renault Trucks pokračují ve spolupráci při podpoře a rozvoji ekologické nákladní dopravy. Dopravce, který už od roku 2017 provozuje 100% elektrický prototyp Renault Trucks D,  si převzal úplně první sériový model Renault Trucks D Z.E.

Renault Trucks a Delanchy Group spojuje více než padesátiletá spolupráce při podpoře nákladní dopravy, která bude více respektovat kvalitu ovzduší.

Už od roku 2017

Delanchy Group od roku 2017 provozuje 100% elektrický 13 tunový prototyp Renault Trucks D pro každodenní distribuci zboží na trhy Les Halles de Lyon – Paul Bocuse. Dodávky jsou plánovány tak, aby nerušily místní obyvatele.  Delanchy Group, stejně jako Renault Trucks, si dobře uvědomují potřebu rychlého posunu městské dopravy směrem k elektromobilitě pro zlepšení kvality života v centrech měst a pro přijetí opatření vedoucích ke snížení produkce emisí CO2.

Firma Delanchy testovala prototyp od roku 2017 (FOTO: Renault Trucks)

První vyrobený

Proto se dopravce, který se specializuje na dopravu zboží s řízenou teplotou, rozhodl objednat úplně první 16 t vozidlo Renault Trucks D Z.E., které opustí výrobní linku závodu v Blainville sur Orne (Calvados):

„Společně s výrobcem nákladních vozidel Renault Trucks, který je aktivní v oblasti elektromobility, jsme se chtěli posunout ještě dále v řešení dodávek zboží s řízenou teplotou a s nulovými emisemi v rámci městských center,“ vysvětluje Yannig Renault, technický ředitel společnosti Delanchy Group. „Tuto technologii jsme měli možnost testovat a prověřit prostřednictvím 100% elektrického prototypuRenault Trucks D, se kterým jsme byli velmi spokojeni, ať už jde o jeho provoz anebo údržbu. Naši řidiči i zákazníci jsou s vozidlem stejně tak spokojeni, proto jsme se rozhodli objednat úplně první vozidlo Renault Trucks D Z.E. ze sériové výroby. Toto druhé elektrické vozidlo v naší flotile nám pomůže poskytovat v oblasti dodávek skutečný energetický mix.“

Elektrické „déčko“ se vyrábí v Blainville sur Orne (FOTO: Renault Trucks)

Paříž, nebo Lyon?

Delanchy Group v současné době rozhoduje o nasazení tohoto nového 100% elektrického modelu do provozu buď v rámci centra Paříže nebo Loynu, na trasách okolo 110 kilometrů.
Společnost disponuje flotilou 1 000 vozidel a toto první sériově vyráběné vozidlo Renault Trucks D Z.E. se připojí k flotile 340 vozidel, která jsou určená výhradně pro distribuční operace.

Přečtěte si také

Back to top button