Silniční doprava

Škoda Electric završila dodávku trolejbusů do Prešova

Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation dodala pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy typu 30 Tr a šest kloubových vozidel 31 Tr.

 „Dodávky do Prešova byly dokončeny na konci září, nyní probíhají zkoušky a revize. V provozu s cestujícími by se nové trolejbusy mohly objevit během října,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller.

Přečtěte si také

Nové vozy na Slovensko míří díky opci, kterou dopravní podnik uplatnil na základě zakázky uzavřené v roce 2016. „Do Prešova jsme nejprve dodali deset ekologických trolejbusů a díky tomu, jak dobře se osvědčily v provozu, mohli jsme pracovat na další dodávce v rámci opce. Výsledkem je dalších deset vozů, které dodáváme nyní. Celkem tak bude v Prešove jezdit dvacet našich nových trolejbusů, díky tomu dojde k dalšímu snížení emisí z dopravy ve městě,“ vysvětlil Senior sales manager Škody Electric Petr Kasenčák.

Na pořízení nízkopodlažních vozidel získá zákazník dotaci z fondů Evropské unie. Na Slovensku je Škoda Electric velmi úspěšná – nová vozidla dodala v posledních letech například do hlavního města Bratislavy, do Žiliny nebo Banské Bystrice.   

Troljebusy využívají karoseii SOR (FOTO: Škoda)

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Přečtěte si také

Back to top button