Silniční doprava

Volkswagen Financial Services financuje 430 vozů pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Zástupci společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko tento týden převzali prvních 68 z celkového počtu 430 vozů pořízených prostřednictvím operativního leasingu od Volkswagen Financial Services.

Vozidla zahrnují modely ŠKODA SUPERB, OCTAVIA, SCALA a FABIA, z nichž naprostou většinu tvoří plug-in hybridy a automobily na CNG pohon. Pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je totiž udržitelnost jejich aktivit klíčová. Kromě samotných vozidel Volkswagen Financial Services zajišťuje i kompletní servisní služby prostřednictvím autorizované dealerské sítě ŠKODA AUTO. „Firemní zákazníci jsou na českém trhu v oblasti ECO-mobility jednoznačnými lídry. Více než 400 vozů pro Coca-Cola HBC je tak pro ostatní společnosti jasným signálem, že vozidla na alternativní pohon jsou tou správnou volbou pro všechny firemní zákazníky, kteří hledají cestu ke snížení provozních nákladů a nad pořízením CNG, plug-in-hybridů nebo elektromobilů ještě váhají,“ říká jednatel společnosti Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil.

Předání vozů bude probíhat postupně v několika fázích. Jako první získá Coca-Cola HBC Česko a Slovensko v dubnu celkem 68 vozů značky ŠKODA, z nichž více než polovinu tvoří vozidla na CNG pohon (5x OCTAVIA CNG, 33x SCALA CNG), zbytek pak plug-in hybridy (25x SUPERB iV, 5x OCTAVIA iV). Během roku 2021 dojde postupně k předání více jak 300 vozů, tedy přibližně dvou třetin z plánovaného celkového počtu. „Opatření v oblasti klimatu jsou pro nás klíčová. Do roku 2030 snížíme v rámci celé společnosti Coca-Cola HBC naše absolutní emise pro přímý provoz a výrobu o 55 % v porovnání s výchozím rokem 2017. Ve spolupráci s našimi partnery nám pak tato změna vozového parku pomůže snížit emise v České republice a na Slovensku o 20 %,“ říká Dan Timotin, generální ředitel Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. „Spolupráce mezi ŠKODA AUTO a Coca-Cola HBC sahá až k modelu Favorit. Do dnešního dne jsme dodali již přes 5 000 vozidel. Jsme velice rádi, že toto partnerství pokračuje i s nejnovějšími vozy s alternativními pohony včetně iV verzí s plug-in hybridními pohony, které jsou šetrné k životnímu prostředí,“ hodnotí roky trvající kooperaci Jiří Maláček, šéf českého zastoupení automobilky ŠKODA AUTO.

„V letošním roce oslavujeme s naším dlouholetým partnerem Coca Cola HBC Česko a Slovensko 15 let velmi úspěšné spolupráce. Těšíme se další etapu našeho partnerství, které, doufám, bude trvat dalších min. 15 let. Děkujeme,“ shrnuje Martina Nimčová, jednatelka hlavního dodavatele vozů Škoda NH Car, s.r.o. Ambice společnosti směrem u udržitelnému podnikání potvrzuje i volba čistě digitálního reportingu a vyúčtování nákladů. Coca-Cola HBC také extrémně dbá na bezpečnost svých zaměstnanců na cestách, proto jsou všechna vozidla vybavena i nejmodernějšími prvky bezpečnosti, jako např. sledování únavy řidiče, sledování mrtvého úhlu, line-assist, adaptivní tempomat, parkovací senzory nebo bezdrátový SmartLink. Všechna vozidla jsou navíc vybavena GPS trasovacím systémem, díky kterému může společnost monitorovat ekologickou stopu jednotlivých vozů a navrhovat opatření směřující k větší efektivitě jízdy. Kromě samotných vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem, jako pravidelný servis, výměnu pneumatik, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav i nenadálých událostí, pick-up servis či řešení pojistných událostí. Vozidla budou sloužit především obchodním zástupcům společnosti, oblastním vedoucím prodeje či zaměstnancům z řad středního managmentu v České republice a na Slovensku. Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko je přední výrobce, prodejce a distributor značkových nealkoholických nápojů společnosti The Coca‑Cola Company a od roku 2018 také distributorem alkoholických nápojů skupiny Gruppo Campari a Edrington. Své produkty nabízí více než 15 miliónům spotřebitelů v mnoha zemích světa. Provozuje dva výrobní závody v Praze-Kyjích a Teplicích nad Metují společně s řadou obchodních a distribučních center.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button