Silniční doprava

Volvo Trucks s delším dojezdem

Volvo Trucks s delším dojezdem. Společnost Volvo Trucks nyní představuje nové, výkonnější baterie pro svá středně těžká elektrická nákladní vozidla, která jsou schopna dodat zvýšený dojezd až na 450 km a umožňují elektrifikovat ještě více úkolů městské dopravy.

Díky výkonnějším bateriím v řadě středně těžkých nákladních vozidel Volvo, Volvo FL a Volvo FE Electric, je nyní možné urychlit přechod na tišší a čistší městskou dopravu. Nové baterie nabízejí o 
42 % vyšší energetickou kapacitu a ve výsledku dokážou na jedno nabití dojet až 450 km.

Přečtěte si také

Volvo Trucks s delším dojezdem

To znamená, že vozíky zvládnou většinu typů tras a úkolů v městských oblastech a také poskytují energii pro zařízení pro energeticky náročné úkoly, jako je manipulace s odpadem nebo výstavba měst. Dodatečnou energii lze také využít pro úkoly spojené s jízdou ve městě v dlouhých směnách bez nutnosti dobíjení. Díky vylepšeným bateriím má nyní Volvo FL Electric dojezd až 450 km, zatímco Volvo FE Electric má dojezd až 275 km.

„S dojezdem až 450 km jsou naše elektrická nákladní vozidla připravena nahradit celou flotilu městských nákladních vozidel s dieselovým motorem našich zákazníků. Volvo FL a FE Electric produkují minimální emise a hluk, což prospívá klimatu, řidiči a všem, kdo žijí a pohybují se ve městě,“ říká Jessica Sandström, SVP Product Management společnosti Volvo Trucks.

Vyšší kapacita znamená, že pro stejný výkon, jaký je dnes dostupný, je potřeba méně baterií. Pokud úkoly zákazníků vyžadují kratší dojezdy, mohou proto zvýšit své užitečné zatížení použitím menšího počtu baterií – se zvýšením užitečného zatížení o 500 kg na každou nenesenou baterii.

„Pro některé zákazníky je důležitější získat další užitečné zatížení, než maximalizovat dojezd. Při výběru nejlepšího řešení úzce spolupracujeme s našimi zákazníky,“ říká Jessica Sandström. Nahrazením naftového nákladního vozidla Volvo FL nebo Volvo FE elektrickou verzí využívající zelenou elektřinu na typické trase by bylo možné ušetřit přibližně 30 tun CO2 ročně.

Zdroj
Volvo Trucks

Přečtěte si také

Back to top button