Silniční doprava

Výroba Renault Trucks T & C E-Tech

Výroba Renault Trucks T & C E-Tech. Výroba těžkých elektrických nákladních vozidel Renault Trucks byla v těchto dnech spuštěna v továrně francouzského výrobce v Bourg-en-Bresse.

Továrna montuje nákladní vozidla značky více jak 60 let a nyní zahájila sériovou výrobu Renault Trucks T a C E-Tech. Tyto modely určené pro regionální distribuci a obory spojené s městkou výstavbou jsou nejnovějšími přírůstky do 100% elektrické řady Renault Trucks, která je nejširší na evropském trhu, a to v rozmezí od 650 kg do 44 t. 

V závodě Renault Trucks v Bourg-en-Bresse, který je v provozu od roku 1964, byla zahájena výroba Renault Trucks T a C E-Tech. Tato 44tunová vozidla určená pro regionální distribuci, resp. městskou výstavbu, jsou nejnovějším přírůstkem do 100% elektrické řady francouzského výrobce, která nyní pokrývá a dekarbonizuje prakticky všechny městské a regionální aplikace.

Adaptace výroby

Renault Trucks investoval do transformace a adaptace svého výrobního závodu, stejně jako do rozvoje kompetencí svých zaměstnanců, aby bylo možné vyrábět tato elektrická nákladní vozidla. Výrobce čerpal ze čtyřletých zkušeností s průmyslovou výrobou elektrických nákladních vozidel střední řady v závodě Blainville-sur-Orne a stejná pravidla a osvědčené postupy uplatňuje i v závodě Bourg-en-Bresse.

Výroba Renault Trucks T a C E-Tech probíhá na stejné montážní lince jako v případě jejich dieselových ekvivalentů. Poté vozidla míří do továrny Renault Trucks E-Tech, kde kvalifikovaní operátoři a technici provádějí specifické technické operace: montáž elektrické pohonné jednotky (EDU – Electric Drive Unit), instalaci převodovky a akumulátorů. Elektrická vozidla se poté vracejí do sériové výroby, kde probíhají výkonnostní testy a zkoušky na trati, které zaručují jejich spolehlivost a kvalitu.

Dekarbonizace dopravních aktivit

Renault Trucks T a C E-Tech pokrývají prakticky všechny aplikace městské výstavby a regionální distribuce. Ať už se jedná o přepravu zboží, stavebních materiálů nebo například průmyslového odpadu, vozidla lze přizpůsobit jakémukoli typu nástavby díky třem typům pomocného pohonu (PTO): elektrickému, elektromechanickému anebo na převodovce.

Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s celkovou hmotnost 44 tun lze objednat v konfiguraci tahač 4×2 a 6×2 s hlubokou kabinou a rozvorem 3 900 mm nebo podvozek 4×2, 6×2 a 8×4 tridem s krátkou nebo hlubokou kabinou a s výběrem z jedenácti rozvorů od 3 900 do 6 700 mm. Renault Trucks T a C E-Tech mohou být vybaveny dvěma nebo třemi elektromotory s kombinovaným výkonem až 490 kW (660 k).

Pro uspokojení potřeb zákazníků z hlediska dojezdu a činnosti lze modely Renault Trucks T a C E-Tech vybavit čtyřmi až šesti lithium-iontovými akumulátory s výkonem 390 až 540 kWh. Akumulátory lze plně dobít střídavým proudem (AC) do 43 kW nebo stejnosměrným proudem (DC) do 250 kW. Tato vozidla budou poskytovat dojezd až 300 km na jedno nabití a až 500 km s mezi dobíjením (250 kW) v délce jedné hodiny (u vozidla vybaveného 6 sadami akumulátorů).

Akumulátorové články a moduly, dodávané společností Samsung SDI, jsou montovány v belgickém Gentu v závodě skupiny Volvo, jejíž součástí je i značka Renault Trucks.

Zdroj
Renault Trucks

Přečtěte si také

Back to top button