Logistika a sklady

cargo-partner přidává další charterový spoj do USA. Jednou týdně létá z Vídně do Chicaga

cargo-partner tak reaguje na zvýšenou poptávku zákazníků na této trase, která roste kvůli napjaté situaci na trhu. Mnoho společností totiž hledá alternativní dopravní řešení, aby udržely své dodavatelské řetězce nenarušené.

Letecká nákladní doprava zažívá v současnosti další boom – nejen kvůli nedostatku kapacity z důvodu zrušených letů s cestujícími, ale také kvůli rostoucímu odklonu od námořní přepravy směrem k letecké přepravě. Tento trend zesílila řada faktorů a vývoj urychlilo také přetížení přístavů v Evropě, Americe a Asii. Poptávka po spolehlivých řešeních letecké přepravy je na vzestupu, zejména v automobilovém, high-tech a maloobchodním sektoru. Společnost cargo-partner nabízí komplexní charterový program, aby zákazníkům pomohla zachovat jejich dodavatelské řetězce.

Spojení mezi Vídní a Chicagem každý týden

Od konce roku 2021 nabízí společnost cargo-partner týdenní charterový program z Vídně na mezinárodní letiště Chicago O’Hare, protože v poslední době si zákazníci na této trase stále více žádají řešení leteckou přepravou. Letiště Vídeň slouží jako ideální uzel pro střední a východní Evropu, zatímco Chicago je strategickým výchozím bodem pro distribuci na středozápadě Spojených států. Společnost cargo-partner navíc na obou místech provozuje vlastní sklady a může tak nabízet flexibilní řešení typu door-to-door. Tato služba je vhodná pro kusové zásilky všech typů a společnost dokáže díky své rozsáhlé síti nabízet komplexní celní služby a služby logistiky poslední míle. „Společnost cargo-partner rozpoznala poptávku zákazníků po vysoce časově kritických přepravách na této trase a je schopna zajistit okamžitou dostupnost i nejrychlejší možné doby odezvy,“ vysvětluje CEO společnosti cargo-partner, pan Stefan Krauter, proč bylo rozhodnuto rozšířit úspěšný charterový program.

Další charterová spojení mezi Asií a Evropou

Společnost cargo-partner poskytuje již od jara 2020 pravidelné nákladní charterové lety z Hongkongu do Budapešti se třemi odlety týdně a také dvakrát týdně lety z Budapešti do Čeng-čou a zpět. Součástí tohoto programu jsou také jedenkrát týdně lety z Frankfurtu do Čeng-čou a z Čeng-čou do Kolína nad Rýnem. Tyto charterové služby byly zřízeny jako dlouhodobý program pro zajištění kontinuity.
Společnost cargo-partner navíc od jara nabízí novou sběrnou službu s týdenními odlety z Hanoje a Ho Či Minova Města do Mnichova, Frankfurtu a Vídně. Toto řešení „od dveří ke dveřím“ zahrnuje vyzvednutí z jakéhokoli místa ve Vietnamu a doručení do konečného místa určení v Evropě.

Charter letadlem Antonov-124 vyvolává v Linci senzaci

Naléhavý požadavek na dopravu od zákazníka ze segmentu lifestylu nedávno přichystal vzácnou podívanou na letišti v Linci. Tým společnosti cargo-partner v Linci spolu s kolegy ve Vietnamu zorganizoval časově kritický transport z Hanoje do Lince, a to charterovým letem letadla Antonov An‑124. Náklad tvořilo zboží o hmotnosti více než 92 000 kg a celkovém objemu 550 m³. Objednávka zahrnovala vyzvednutí na dvou místech ve Vietnamu, přípravu k přepravě na 287 paletách, kompletní celní odbavení a následnou další distribuci zboží v západní Evropě pomocí celkem dvanácti kamionů.

Přečtěte si také

Back to top button