Logistika a sklady

Cargo-partner rozšiřuje kapacity ve Slovinsku

Cargo-partner rozšiřuje kapacity ve Slovinsku. Společnost  cargo-partner spustila „fázi 2“ rozšiřování svého skladu v Lublani dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 000 m2 na celkových 39 100 m2.  

Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Přečtěte si také

Cargo-partner rozšiřuje kapacity ve Slovinsku

Společnost cargo-partner, jeden z předních poskytovatelů logistiky ve Slovinsku, otevřela své logistické centrum v bezprostřední blízkosti lublaňského letiště v září 2019. Společnost zaznamenala v posledních dvou letech strmý obchodní růst, a to navzdory mnoha výzvám v odvětví logistiky. Vzhledem k vysoké poptávce po skladových prostorech a funkcích podporujících elektronické obchodování a ideální poloze v blízkosti letiště v Lublani se společnost rozhodla předčasně navýšit svou skladovací kapacitu. Rozšíření bylo původně plánováno na období mezi lety 2024 a 2026.

Další kapacity se zaměřením na integrovaná logistická řešení 

Výstavba nové skladové budovy na severní straně stávajícího areálu začala v únoru a rozšířením vznikne 30 nových pracovních míst. Nová budova nabídne více než 18 000 paletových míst na třech podlažích o úhrnné ploše14 100 m². Část zařízení bude věnována elektronickému obchodu, včetně „drive-in“ výdejního místa pro osobní vyzvednutí nebo vrácení balíků. A co víc, společnost cargo-partner plánuje postavit přistávací dráhu pro drony přímo u nové části skladu a v blízké budoucnosti bude pracovat na získání požadovaných povolení k provozu.

„Nový sklad nám umožní nabídnout dodatečné skladovací kapacity, jichž je v současnosti na trhu nedostatek. Toto moderní zařízení bude zároveň fungovat i jako centrum pro fulfilment, kde budeme poskytovat veškerou technologickou a IT podporu, kterou online maloobchodníci potřebují,” říká pan Viktor Kastelic, jednatel společnosti cargo-partner ve Slovinsku.

Tato rakouská společnost působí ve Slovinsku od roku 1996 a Slovinsko považuje za jeden z nejdůležitějších uzlů pro své obchodní operace v regionu střední a východní Evropy. Tamní pobočka nabízí kompletní škálu dopravních a logistických služeb ve dvou lokalitách – v Koperu a Lublani – a v současnosti má téměř 140 zaměstnanců.

Rozšíření kapacity v Záhřebu

Společnost cargo-partner otevřela také nové logistické centrum v chorvatském Záhřebu. Nové zařízení se nachází v blízkosti letiště Franjo Tuđmana, přímo u dálnice A11. Sklad zahrnuje 12 000 m² skladového prostoru, 13 500 paletových míst a 900 m² mezipatra, prostor pro cross-dock a vyhrazený prostor pro služby s přidanou hodnotou, jako je vychystávání a balení, zabalení a konsolidace.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button