Logistika a sklady

Cargo-partner: Skladová logistika

Cargo-partner: Skladová logistika. Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb cargo-partner se v rámci svého strategického zaměření na skladování nesoustředí jen na logistiku potravin. Ve svém skladě v Brně nově poskytuje logistické služby pro světoznámého výrobce profesionálního nářadí.

V Dobrovízi u pražského Letiště Václava Havla zajištuje logistiku a skladování pro dodavatele keramických obkladů s FYTO certifikací přímo ve skladu. 

Cargo-partner: Skladová logistika v Brně pro výrobce nářadí

Logistické centrum cargo-partner v Brně si vybral výrobce špičkového profesionálního elektrického, akumulátorového i benzinového ručního nářadí a jeho příslušenství. Denně zde cargo-partner přijímá zboží z Polska – z centrálního skladu klienta pro Evropu, který provozuje polská pobočka cargo-partner, plus zboží přímo z továren v Evropě, například z Rumunska. „Pracujeme se stovkami artiklů, které se často liší pouze jedním písmenem v kombinovaném číselně-písmenném kódu zbožíTaké se musíme vypořádat s různorodým objemem zakázek v jednotlivých dnech“ říká Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Česku.

FYTO kontrola přímo ve skladu

Pro významného dodavatele keramických obkladů zajišťuje cargo-partner námořní celokontejnerovou přepravu (FCL) z Asie do svého iLogistics Centra Praha. Vzhledem k tomu, že se jedná o dovoz ze třetích zemí mimo EU, je třeba na přepravních paletách provést dovozní „FYTO kontrolu dřevěných obalů“ a získat FYTO certifikát. „Od Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského jsme v minulém roce získali povolení k provádění této kontroly přímo v našem skladu v Dobrovízi u Prahy. Stali jsme se teprve druhým místem v České republice, které má oprávnění nechat zboží zkontrolovat ve vlastních prostorech, díky čemuž můžeme klientům nabídnou rychlejší a cenově efektivnější dodání.”upřesňuje Jiří Jelínek.  Běžně se totiž tato kontrola provádí v místě vstupu do EU, v tomto případě v přístavu. Krom toho se cargo-partner postará o celní projednání, třídění a administraci objednávek, včetně těch z e-shopu a zboží dále distribuuje do hobby marketů nejen v Česku, ale i v zahraničí. 

Uskladnění a dodání nábytku pro kulturní památku

Pro klienta, který organizuje komplexní vybavení nábytkem od různých výrobců a designérů, cargo-partner zajistil logistiku v projektu vnitřního vybavení chráněné kulturní památky v Praze Holešovicích. Jiří Jelínek: „Dle potřeb a přání klienta jsme se postarali o skladování nábytku a vybavení a zajišťovali jsme také vyskladňování a převoz do Holešovic. Celkem se během přibližně 80 závozů přepravilo cca 1500 palet.“ 

Zdroj
Michal Štengl

Přečtěte si také

Back to top button