Logistika a sklady

CTP chystá obří investice v Polsku do nových parků

Jeden z největších průmyslových developerů ve střední a východní Evropě vstupuje do strategického partnerství s polskou společností MDC² s cílem stavět v Polsku full-servisové průmyslové parky. V prvních třech lokalitách začne výstavba v prvním čtvrtletí roku 2021. Během prvního roku investuje CTP do projektu 200 milionů eur, tedy přes 5 miliard korun.

Polsko je největší ekonomikou ve střední a východní Evropě. Jeho strategická geografická poloha a sousedství s Německem z něj navíc dělají logistický hotspot. „Zatímco zahajujeme výstavbu ve Varšavě a Katovicích, prozkoumáváme další lokality v zemi, kde bychom mohli vybudovat moderní, udržitelné parky pro našich 700 klientů. Po logistických a průmyslových nemovitostech je ve Varšavě a dalších polských metropolích obrovská poptávka,“ vysvětlil Remon Vos, generální ředitel CTP.

Partnerem CTP pro tento projekt je polská společnost MDC², logistický developer s kancelářemi ve Varšavě a v Katovicích. Hadley Dean, zakladatel MDC², k tomu řekl: „Polsko je druhým nejrychleji rostoucím logistickým trhem v Evropě. Těší nás, že se na expanzi CTP budeme významným způsobem podílet.“ Tým MDC² je složen ze zkušených realitních odborníků, kteří za posledních 15 let vybudovali přes tři miliony metrů čtverečních logistických parků.

CTPark Opole (FOTO: CTP)

CTP působí na sedmi trzích střední a východní Evropy – v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Srbsku, Maďarsku, Bulharsku a Polsku. Skupina drží pozemky o rozloze 6,3 milionu metrů čtverečních a 700 tisíc metrů čtverečních je ve výstavbě. Do roku 2023 pak chce dosáhnout 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelných ploch. CTP je prvním průmyslovým developerem v regionu, kterému se podařilo získat certifikaci BREEAM pro celé své portfolio.

Přečtěte si také

Back to top button