Logistika a sklady

CTP v Brně otevírá další dva rezidenční projekty Domeq II. a III.

Evropský průmyslový developer CTP letos na podzim v Brně oficiálně otevřel další dvě budovy určené především jako bydlení pro mladé profesionály, specialisty ze zahraničí a začínající rodiny, kterých objekty dohromady pojmou přes dvě stovky.

Jde o navazující etapu úspěšně zavedeného komunitního projektu Domeq I., který společnost představila v Brně zhruba před čtyřmi lety. Nové dva objekty jsou ale i díky větším pokojům více koncipovány jako rezidenční, než „colivingové“. CTP tak mimo jiné reaguje na současnou situaci na trhu s byty a zvýšenou poptávku po bydlení nejen v lokalitě Brna.

Všechny tři projekty jsou umístěny v bývalé brněnské průmyslové zóně Ponávka, kterou CTP od roku 2005 postupně proměňuje v rozvíjející se business park. Nové budovy nabízí dohromady k pronájmu bezmála 150 bytů. Typově je součástí budovy necelých sto 1KK jednotek pro jednotlivce nebo páry, bezbariérové apartmány, menší či rodinné vícepodlažní byty a velkometrážní 2KK byty například pro mladé rodiny.

„Tento koncept moderního bydlení kopíruje trendy západní Evropy a odpovídá na potřeby dnešní generace dynamických mladých lidí, kteří do Brna přicházejí za studiem nebo prací a hledají reprezentativní, praktic-ké, flexibilní a cenově dostupné místo k bydlení, které ale také pohodlně ubytuje například začínající rodiny,“
komentoval Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP pro Českou republiku.

Velikost pokojů se pohybuje od 22 metrů čtverečních až po větší apartmány s téměř 75 metry čtverečními. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny od topení přes klimatizaci, francouzská okna, kuchyňské spotřebiče, případně balkony. Řada větších bytů disponuje také dvěmi toaletami, šatnou nebo velkým jídlením stolem či gaučem. Kapacita parkování je okolo stovky míst.

Domeq jako kombinace rezidenčního a hotelového bydlení

Obyvatelé Domeqů mohou také využívat řadu služeb od kolárny, prádelny, úklidu až přes společenské místnosti, knihovnu, klidný prostor pro práci nebo třeba sdílenou kuchyň. V Domequ I. je také otevřená recepce a nájemci si mohou ve společných prostorách zahrát třeba kulečník, pingpong nebo trávit volný čas u klavíru, v posilovně či na venkovních víceúčelových hřištích.

Obě nové budovy vynikají nejen svým hravým designem ozvláštněným například červenými okenními rámy, ale i celkovým provedením a orientací na udržitelnost. Domeq bude jednou z prvních budov svého druhu certifikovanou podle prestižní certifikace BREEAM Outstanding a certifikací Well. Domeq II. a III. jsou dokonce již o krok napřed i před svým předchůzcem – a to především z hlediska řady technologií, které jsou navržené tak, aby byly maximálně šetrné k přírodě.

Kromě pestrého společenského života, kterému jde koncept Domeqů naproti díky častému organizování řady kulturních akcí, komunitním zahradám či střešním terasám s výhledem na celé Brno, mezi hlavní vý-hody rezidenčního bydlení z pera CTP patří také snadná dostupnost do centra města. „O tento typ ubytování je skutečně velký zájem. Domeq I. je v tuto chvíli plně obsazený, jsme proto rádi, že se nám podařilo rozšířit stávající kapacity první etapy tohoto projektu také o další dva objekty, po kterých již nyní značně roste poptávka,“ shrnul Kodr.

Domeq pomáhá

Nejméně exponovaným obdobím z hlediska obsazenosti je pro Domeq letní období, kdy mají studenti prázdniny ve školách. CTP proto ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové a několika dětskými domovy organizuje projekt Domeq Academy, v rámci kterého vybraní mladí lidé bydlí právě v Domequ a mají možnost účastnit se některé z řady stáží blízkých jejich studijnímu oboru – například v gastronomických provozech, na recepcích firem apod. Práci pro ně zajišťuje nebo zprostředkovává CTP. Letos v červenci a srpnu proběhl již třetí ročník projektu, zúčastnilo se ho celkem dvacet dětí.

CTP v Brně působí dlouhodobě, v rámci revitalizace brownfieldů jde o hlavního developerem v regionu. V současné době zde obnovuje tři různé areály. V rámci logistického a průmyslového developmentu jde o brownfield po bývalé továrně Zetor, prvním projektem tohoto typu byl business park Ponávka a následoval kancelářský areál Vlněna. Mezi další významné projekty patří i kancelářský komplex Spielberk, CTPark Brno, Brno South, Modřice, Blučina, Pohořelice nebo Holubice.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button