Logistika a sklady

DACHSER má nového generálního ředitele pro Českou republiku

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic opouští generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel.

Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna 2019 převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice – DACHSER Kladno.

Ing. Petr Kozel založil v roce 1992 spediční společnost E.S.T. a. s., stál v jejím čele jako majitel a generální ředitel. Během několika let na českém trhu vybudoval společnost, která zaujala přední pozici zejména v oblasti dopravy a spedice. Snaha o maximální integraci do evropského trhu vedla k uzavření smlouvy o partnerství s německým logistickým koncernem DACHSER. Úspěšná spolupráce vyvrcholila v roce 2006 kapitálovým spojením firmy E.S.T. a. s. a DACHSER GmbH ve formě joint venture. Od té doby působil Petr Kozel na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva a dále řídil všechny aktivity společnosti DACHSER Czech Republic v České republice. V roce 2016 získal Petr Kozel ocenění GRYF Supply Chain Award. Toto prestižní ocenění je každoročně udíleno osobnosti, která se svou činností významně a pozitivně zasadila o rozvoj v oblasti logistiky v České republice. „Po téměř více než čtvrtstoletí je můj profesní život provázaný s logistikou a téměř polovina z toho byla spojena se značkou DACHSER. Jsem rád, že se nám společně s mými kolegy povedlo vybudovat stabilní, vysoce profesionální logistickou společnost,“ shrnuje svoje působení v DACHSERU Petr Kozel, a dodává, „nyní, když je společnost dobře etablovaná na českém logistickém trhu a v náročném konkurenčním prostředí se jí daří stabilně růst, nadešel čas, předat pomyslný štafetový kolík. Těší mě, že ho předávám právě Janu Piharovi, který už deset let úspěšně vede naši největší českou pobočku DACHSER Kladno.“

Ing. Jan Pihar vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky Vysokého učení technického v Brně. S logistikou se setkal již během studií, kdy pracoval jako kurýr. Svoji profesní dráhu zahájil u společnosti DACHSER v roce 2004, kdy stál u zakládání DACHSER Břeclav. Zde poté čtyři roky působil jako jednatel a vedoucí pobočky. V roce 2008 byl jmenován General Managerem pobočky DACHSER Kladno, která obsluhuje střední a západní Čechy a dosahuje v rámci celé skupiny DACHSER mimořádně dobrých výsledků. „Z rukou pana Kozla přebírám vedení společnosti s velkou pokorou. Strategie rozvoje společnosti, která byla nastavena v minulých letech, je velmi úspěšná a považuji za čest, v ní i nadále pokračovat,“ uvádí Jan Pihar. „Mění se ovšem celospolečenské klima a očekáváme i větší vliv demografických faktorů zejména na trh práce a především také změny v celosvětovém obchodu. To všechno jsou výzvy, kterým se skvělým týmem lidí z DACHSERU budu rád čelit v následujících letech.“ Jan Pihar se nové pozice Managing Directora DACHSER Czech Republic ujme od 1. 1. 2019.

Přečtěte si také

Back to top button