Logistika a sklady

DACHSER: Zelenka novým manažerem spedice DACHSER Kladno

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic má nového manažera spedice pro DACHSER Kladno, největší pobočku v České republice. Jaroslav Zelenka nastoupil na tuto pozici s cílem nadále zvyšovat kvalitu logistických služeb.

Jaroslav Zelenka bude mít na postu manažera spedice, jedné z nejdůležitějších operativních pozic ve společnosti, na starosti plánování a efektivní provoz oddělení místní dopravy, dálkových linek sběrné služby i celovozových přeprav. Do jeho kompetence bude patřit i překládkový sklad na Kladně. Jeho strategickým cílem je další zvyšování kvality logistických služeb a zefektivnění spolupráce jak mezi odděleními v České republice, tak i v rámci celé DACHSER sítě.

Do společnosti DACHSER Czech Republic nastoupil Jaroslav Zelenka v roce 2015 a nejprve absolvoval roční praxi napříč všemi odděleními obchodní divize Evropské logistiky. V roce 2016 složil první náročné firemní zkoušky pro interní analytiky společnosti tzv. DENO specialisty (DACHSER Experts Network Operations) a od roku 2017 působil jako akreditovaný DENO specialista pro celou organizaci společnosti DACHSER v České republice.

Jaroslav Zelenka vystudoval obchodní akademii a vyšší odborné studium v oboru Počítačové zpracování ekonomických informací. V letech 2007–2009 absolvoval kurz Spediční expert v Institutu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice. Svoji profesní dráhu zahájil v roce 1998 jako disponent zahraničních přeprav ve společnosti Internationale Spedition Holan. Zkušenosti v logistice prohloubil ve firmě ISH Noční Expres, kde pracoval jako Key Account Manager. V letech 2006–2015, předtím než nastoupil do DACHSERU, působil v TNT Innight Czech Republic, kde byl na pozici Network Manager CZ & SK zodpovědný za optimalizaci distribuční sítě u nás i na Slovensku. 

Přečtěte si také

Back to top button