Logistika a sklady

DAF XG pro Šmídl holding

DAF XG pro Šmídl holding jsou vyústěním dlouholeté zkušenosti NIKA Logistics se značkou DAF. Společnost Šmídl v dubnu 2020 navázala na dlouholeté zkušenosti právě NIKA Logistics se značkou DAF a započala tak nová éra spolupráce celého holdingu Šmídl, DAF Trucks CZ a NAPA TRUCKS.

Dnes tvoří podíl vozidel DAF ve flotile holdingu (Šmídl a NIKA Logistics) plných 47 %, to je 251 jednotek. Nyní, na začátku roku 2022, zmíněné společnosti povýšily tuto spolupráci na novou úroveň. V pardubickém areálu společnosti NAPA TRUCKS došlo k předání prvních dvou tahačů nové generace DAF XG pro Šmídl Holding. U takto významné události nemohli chybět vrcholní představitelé všech tří společností.

Zakladatel holdingu Šmídl je spokojený

Vladimír Šmídl, zakladatel holdingu Šmídl, řekl: Nákladní automobil je výrobní prostředek, který musí spolehlivě fungovat s co nejmenšími náklady. Ty my pečlivě hlídáme a jsou pro nás jedním z klíčových parametrů. Proto jsme chtěli co nejdříve začít interně sledovat ekonomiku vozidel nové řady DAF XG, neboť úspora deklarovaná výrobcem znamená zásadní konkurenční výhodu. Dalším klíčovým parametrem je pro nás fungující servisní zázemí. Obrazně řečeno, máme-li problém v neděli ráno, potřebujeme jej řešit v neděli ráno. A my jsme ve společnosti NAPA TRUCKS partnera pro takovou úroveň spolupráce našli.

DAF XG pro Šmídl holding

Ředitel holdingu Šmídl Radek Odstrčil doplňuje: Naše společnost patří v oblasti přepravy mezi inovátory, kteří neustále hledají cesty k vyšší efektivitě a rádi zkoušejí nová řešení. Když loni společnost DAF představila jako první na trhu novou generaci vozidel postavených podle nové legislativní úpravy, u kterých deklaruje úsporu paliva až 10 % oproti stávající řadě, chtěli jsme tato vozidla co nejdříve zařadit do své flotily, abychom si je mohli sami vyzkoušet. Už předchozí modelová řada vozidel DAF svým poměrem cena/výkon prokázala, že mají v našem vozovém parku svoje místo. Od nové generace DAF XG pro Šmídl holding máme proto velká očekávání, a to nejen z hlediska ekonomiky, ale i komfortu řidičů. Společnost DAF udělala z tohoto hlediska obrovský skok. Jsem velmi zvědavý na zpětnou vazbu jak od našich řidičů, tak i ze systému sledujícího parametry vozidel.

DAF XG pro Šmídl holding – začátek nové éry

Generální ředitel společnosti DAF Trucks CZ Luděk Šlajer připomněl: Společnost DAF Trucks přišla na trh jako první s vozidly homologovanými podle nové evropské legislativy, kde již není klíčová celková délka soupravy, ale poloměr jejího otáčení. To konstruktérům umožnilo výrazně zlepšit aerodynamické vlastnosti tahače, což spolu s dalšími inovacemi přináší úsporu paliva až 10 % oproti stávající modelové řadě. Obrovské úsilí vývojářů bylo korunováno ziskem titulu The International Truck of the Year 2022. Pro nás to není jen další představení nového modelu. Je to doslova začátek nové éry ve společnosti DAF Trucks a já jsem hrdý na to, že ji můžeme odstartovat s tak významným zákazníkem, jako je Šmídl, a ve spolupráci se společností NAPA TRUCKS.

Nesmírně významný milník pro NAPA TRUCKS

Jednatel společnosti NAPA TRUCKS Jiří Kojzar mladší řekl: I pro nás je tento den nesmírně významným milníkem. Společnost Šmídl není největším tuzemským dopravcem náhodou, za jejím úspěchem stojí propracovaný systém sledování ekonomických ukazatelů, který mimo jiné nemilosrdně stojí za výběrem značky vozidel. Jestliže dnes tvoří vozidla DAF téměř polovinu vozového parku holdingu Šmídl, pak si svoji pozici zasloužila a obstála v tom nejpřísnějším hodnocení celkových nákladů na provoz. My jsme na tuto skutečnost hrdí a naše radost je o to větší, že první dvě vozidla nové generace předáváme právě holdingu Šmídl. Zpětná vazba od takto sofistikovaného zákazníka je pro nás zejména u nové generace vozidel nesmírně cenná. Holding Šmídl se po prvním představení vozidel NGD (New Generation DAF) rozhodl pro objednání jednoho vozidla pro každou společnost.

Holding Šmídl chtěl být mezi prvními, kdo uvede vozidla nové generace ze standardní produkce do provozu, a to se přes veškeré komplikace, které nám covidová doba přináší, nakonec povedlo. Doplňuje prodejce fleetovým zákazníkům David Kyncl. Všechna vozidla jsou nad rámec prodloužené záruky DAF kryta servisní smlouvou DAF Multisupport FullCare v délce 48 měsíců.

Více informací o vozidlech DAF najdete na stránkách společnosti. Informace o holdingu Šmídl najdete na stránkách dopravce.

Vozidla DAF XF, XG a XG⁺ obdržela ocenění International Truck of the Year.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button