Logistika a sklady

Distribuci topných a chladících produktů divize Panasonic Aircon bude dva roky zajišťovat GEFCO

GEFCO France bude distributorem topných a chladících produktů divize Aircon společnosti Panasonic. GEFCO dodá společnosti Panasonic potřebnou flexibilitu i spolehlivost dodávek prostřednictvím na míru šitých komplexních služeb, včetně zajištění poslední míle a pravidelných reportů.

Na základě výsledků tendru, který vyhlásil Panasonic na konci roku 2019, uzavřelo GEFCO dvouletou smlouvu na zajištění komplexní logistiky produktů divize Panasonic Aircon, zaměřených na ohřev a chlazení. Od září 2020 tak GEFCO zajišťuje každodenní dodávky produktů nejen na francouzském trhu, ale i k mnoha zákazníkům v Belgii a ve zbytku Evropy.

Nakládka produktů probíhá ve skladech v Satolas-et-Bonce (region Isère), transport pak probíhá dle objemu jednotlivých zásilek: na paletách konsolidovaných na poboččce GEFCO Vénissieux (Rhône), která nedávno prošla rozšířením a modernizací právě z důvodu odbavování velkoobjemových zásilek nebo prostřednictvím částečných (LTL) nebo kompletních (FTL) pozemních přeprav, které směřují přímo na místo instalace společnosti Panasonic, k maloobchodníkům nebo velkoobchodním zákazníkům.

GEFCO kromě toho navrhlo doplňkové služby pro správu pravidelných objednávek menšího objemu (jedna či dvě palety), které je třeba dodat přímo na místo stavby. Stejně tak zajišťuje GEFCO pro Panasonic i dodávky do cílové destinace prostřednictvím dedikovaných toků pro produkty s pevně daným harmonogramem distribuovaným z pobočky společnosti GEFCO.

Speciální systém pro monitoring toků

Jelikož trh s produkty pro ohřev a chlazení v posledních několika letech kontinuálně roste, dvě hlavní kritéria společnosti Panasonic při výběru logistického partnera byla plnění termínů požadovaných ze strany zákazníka a zajištění logistických toků těchto produktů s vysokou hodnotou.

Pro maximální komfort zákazníka navrhla společnost GEFCO širokou škálu služeb včetně monitoringu zásilek a potvrzení doručení. Současně GEFCO vyhradilo ve Vénissieux dedikované řídící centrum pro každodenní operace a jejich koordinaci s cílem zajistit plynulost toků i maximální spokojenost zákazníka.

Přečtěte si také

Back to top button