Logistika a sklady

GEFCO prodlužuje užitnou dobu aut

GEFCO prodlužuje užitnou dobu aut ve flotilách. Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravila víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice.

Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile. 

GEFCO prodlužuje užitnou dobu aut

Kolínská pobočka společnosti GEFCO realizovala další zakázku pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Celkem 213 lehkých užitkových vozů bylo transportováno do kolínské pobočky GEFCO, postprodukčně upraveno v průběhu května a června a následně distribuováno dle schváleného harmonogramu přímo na požadovaná místa předání u klienta. 

„Na jednom místě jsme schopni realizovat úpravy nových vozidel od poměrně jednoduchých polepů až po složité instalace v interiéru i exteriéru vozů. To vše ve stejné kvalitě, jako by tyto úkony byly provedeny přímo na výrobní lince. Klient tak šetří čas i náklady a co je důležité, vše se odehrává na jednom místě. Auta tedy není třeba několikrát převážet za různými službami, což v praxi prodlužuje dobu dodání upravených vozů, ale také generuje zbytečnou uhlíkovou stopu,“ popisuje benefity personalizace vozidel v kolínské pobočce Miloš Mrázek, obchodní ředitel divize LMP (Logistics for Mobility Players) pro region North-East Europe společnosti GEFCO a doplňuje, že instalace realizované v interiérech lehkých užitkových vozů nejen zvyšují komfort jejich užívání, ale současně prodlužují užitnou dobu aut: „Jde o nové, kvalitní vozy, jejichž životní cyklus je možné díky instalaci ochranných prvků významně prodloužit. V momentu sekundárního prodeje jsou díky ochranným prvkům v dobrém stavu, což zároveň zvyšuje jejich hodnotu.“ 

V rámci zakázky bylo upraveno:

 • 60 ks vozů typu Transit Van L3H2
 • 40 ks vozů typu Peugeot Partner Furgon L1
 • 113 ks vozů typu Peugeot Partner Polocombi L2

Úpravy pro klienta realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti.

Postprodukční úpravy na míru byly provedeny jak v interiéru, tak i na exteriéru vozidel:

 • instalaci 12V zásuvky v dosahu řidiče pod trvalým napětím
 • montáž protiskluzové podlahy v nákladovém prostoru
 • zabezpečení ochrany nákladového prostoru pomocí kompletního vnitřního obložení
 • montáž přídavného osvětlení nákladového prostoru umožňujícího čtení textů na zásilkách uvnitř nákladového prostoru
 • montáž zadní parkovací kamery včetně displeje v interiéru vozu
 • polep brandingem poštovního distributora
 • Pre Delivery Inspection
 • natankování 10 litrů PHM, náplň do ostřikovačů, mytí, doplnění povinné výbavy vozu dle legislativy ČR vč. reflexních vest
 • kontrola baterií před expedicí a dodání sad návodů k použití

Do vozů typu Peugeot Partner Furgeon byly dodány též sady gumových koberců, u vozů Peugeot Partner Polocombi proběhla instalace zakrytí horní poloviny přepážky druhé řady posuvným plexisklem a přezutí sezónních pnemumatik. Pro přepravu vozů GEFCO využilo nejen silniční, ale také ekologickou železniční dopravu.  

Zakázka je součástí širší spolupráce se zákazníkem, který úpravy rozsáhlých flotil u společnosti GEFCO objednává opakovaně. Ve finální fázi tendru je aktuálně zakázka na úpravy flotily čítající několik set aut s předpokládaným datem realizace od července do října 2022.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button