Logistika a sklady

Flexibilní pomocník STILL pro úzké uličky

Nový vozík STILL NXV zaručuje komfortní, bezpečné a rychlé skladovací procesy. Své silné stránky projeví regálový vozík (man-down) především ve vysokých a úzkých skladových uličkách.

Při výškách zaskladňování až 13,8 metrů pomáhá aktivní stabilizace břemene a kamera na vidlicích k zamezení vzniku škod najetím na regál. Systém usnadňující polohování pomáhá zvýšit bezpečnost a rychlost při nakládání nákladových jednotek. Prvním testováním prošel nový vozík v rámci praktické studie ve společnosti Bad Heilbrunner GmbH & Co. KG bravurně. Výrobce léčivých čajů z Horního Bavorska byl novým vysokozdvižným vozíkem NXV tak nadšen, že hned jeden objednal.

Testovací řidiče přesvědčily zejména ergonomické prvky vozíku. Díky řadě detailů, jako je ergonomické sedadlo řidiče s na přání dodávaným naklápěním, proporcionální nastavování sedadla a podlahové desky nebo možnosti přizpůsobení všech ovládacích prvků potřebám řidiče, popř. řidičky, je vozík nejen velmi bezpečný a pohodlný, ale je zajištěn i výborný výhled na hroty vidlic. V kombinaci s joystickem 4Plus lze vozík ovládat velmi jemně, čímž se výrazně zvyšuje výkon překládky.

Kamera a pomůcky pro polohování zajišťují bezpečnost

Při nakládání nákladových jednotek usnadňuje nový křížový laser bezpečné a rychlé polohování vidlic do správné výšky a na střed nákladové jednotky. Obraz kamery namontované na vnitřní straně vidlic se přenáší na monitor řidiče a poskytuje optimální výhled na nakládání břemene. V kombinaci s aktivní stabilizací břemene se i ve velkých výškách efektivně zabraňuje škodám kvůli najetí na překážku, poškození zboží a ohrožení osob padajícími břemeny. Na přání dodávaný polohovací laser na zvedacím zařízení pomáhá při najetí ke správné poloze v regálu v horizontálním směru. Když dosáhne laserové ukazovátko příslušné značky, jsou vidlice ve správné poloze. S podporou kamery na vidlicích se břemeno zdvihne rychle a bez problémů do požadované výšky zdvihu.

Variabilní uchopování břemen otočnými výsuvnými vidlicemi

Otočné výsuvné vidlice vozíku NXV jsou vhodné k nakládání téměř všech palet a umožňují také překládku nákladových jednotek na manipulační techniku. Díky velmi malým rozměrům otočných výsuvných vidlic lze optimálně využít téměř každé místo ve skladu s vysokými regály. Palety je tak možné jemně a tiše uchopovat na pravé i levé straně uličky, aniž by se vozík NXV musel obracet. Spolu s aktivní stabilizací břemene je možné s otočným výsuvným mechanismem zaskladňovat a vyskladňovat komfortněji, rychleji a přesněji. Citelné usnadnění práce přináší také automatický cyklus vidlic, tedy automatické vysunutí, odložení a vytažení otočných výsuvných vidlic stiskem tlačítka.

Možnost poloautomatického najíždění k regálové přihrádce

Technické předpoklady vozíku NXV se plně využijí až díky koncepci vozíku OptiSpeed, popř. iGo pilot navigation interface. Vozík NXV přitom komunikuje se systémy správy skladu a propojuje procesy ve skladu do inteligentního komplexního celku. Když řidič nebo řidička dostane zakázku k přepravě, zná vozík příští skladové místo ve vysokém regálu, ke kterému je třeba najet. Vozík tím samostatně najde cestu skladovými uličkami – tím je vyloučeno nesprávné zaskladnění.

Lithium-iontová technologie zvyšuje disponibilitu

Vozík NXV je efektivní a kompaktní energetický paket, který díky lithium-iontové technologii přesvědčuje i vysokou disponibilitou. Protože není potřeba výměna baterie a jsou možné velmi krátké doby nabíjení – všude tam, kde je k dispozici zásuvka – je zaručeno flexibilní nasazení. Spolu s dlouhou životností bezúdržbové lithium-iontové baterie se dosahuje výrazného snížení provozních nákladů a emisí CO2. Kromě toho se díky větší kapacitě baterie (ve srovnání s olověnou baterií s kapalným elektrolytem) zvyšuje disponibilita vozíku.

Možné přizpůsobení vozíku potřebám zákazníka

Žádné dva sklady s vysokými regály nejsou, jak známo, stejné, proto je vhodné přizpůsobit vozík potřebám zákazníka: například s ohledem na přepravovaná břemena, plánovaný výkon překládky nebo na možný růst firmy. Regálové vozíky STILL lze díky modulární konstrukci cíleně konfigurovat dle potřeb zákazníka. Využívají se přitom různé prostory baterií a zvedacích zařízení a teleskopické nebo otočné výsuvné vidlice. Platí to i pro nový vozík NXV. Díky rozšiřitelným rozměrům je velmi flexibilně použitelný i v nejtěsnějších prostorách s břemeny do 1,5 tuny.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button