Logistika a sklady

Galerie a plošiny rozšíří plochu vašeho skladu

Galerie a plošiny rozšíří plochu vašeho skladu. Montované samonosné plošiny představují ideální řešení pro jednoduché navýšení kapacity skladu bez stavebních úprav. Jak plošiny fungují a vypadají, jakou mají nosnost i další parametry, vám vysvětlí vedoucí oddělení pro intralogistická řešení z firmy STILL ČR Jaroslav Leun.

Jaké jsou hlavní výhody využívání plošin a galerií ve skladech? 

Použití montovaných samonosných plošin a galerií přispívá k optimálnímu a maximálnímu využití plochy. Lze je vystavět i nad stávající technologií nebo pracovišti. Plošinové systémy jsou samonosné, pochozí a částečně i pojezdové ocelové konstrukce. Lze je bez problému rozšiřovat, demontovat a opět postavit.

Plošinový systém je možné kombinovat s paletovými regály, které se pak využívají ke konstrukci vychystávacích plošin nebo k podpoře nakládacích a vykládacích dopravníků pro automatické regálové systémy, případně k vytvoření mezipodlažní plošiny s kancelářemi.

Pro jaké zatížení a výšky lze samonosné plošiny konstruovat? 

Podle požadavků mohou být plošiny koncipovány pro různá zatížení. Jejich nosnosti se pohybují od 250 kg/m2 do 2 000 kg/m2. Mohou také dosahovat různých výšek, jedná se tedy o řešení zcela na míru. Na plošinách mohou stát regálové galerie z několika pater regálů, které jsou propojeny schodišti.

Jak jsou vyřešeny pochozí plochy? 

Pro plošiny se dají využít podlahy z několika materiálů. Ve společnosti STILL nabízíme různé typy podlah v závislosti na zatížení a požadovaných protiskluzových vlastnostech. Nejčastěji se používají rošty nebo DTD. Standard představuje dřevotříska. Možné jsou i jiné povrchy, třeba slzičkové plechy (strukturovaný plech), potažené desky nebo rošty.

Jak je konstruováno schodiště?

Jednotlivé stupně jsou v mřížovém provedení, ze slzičkového plechu nebo dřevěných desek. V případě potřeby mohou být mezi jednotlivými schodišti instalovány podesty. Schodiště lze umístit podle potřeby a může mít různý sklon. Může být umístěno pod nebo před plošinou. Velmi robustní schodiště je opatřeno zábradlím na obou stranách. To je kompletně vyrobené z oceli, aby byla zajištěna požadovaná úroveň bezpečnosti ve skladu.

Jak je zajištěno bezpečí při ukládání nebo vykládání palet?

Předávací místo je provedeno podle požadavků a platných norem. Pracovníky před pádem přes okraj plošiny chrání odnímatelný řetěz. V souladu s požadavky německého předpisu BGR 234 i české normy ČSN je minimální vzdálenost od okraje plošiny 800 mm. Alternativou k zajištění předávacího místa je bezpečnostní branka, která se otevírá a zavírá ručně. Bez ohledu na její polohu obsluha na plošině nemůže překročit hranu plošiny. Bezpečnostní branka se doporučuje zejména v případech, kdy jsou velmi vysoké bezpečnostní požadavky.

Můžete uvést názorný příklad využití plošiny STILL ČR?

Příkladem může být instalace montované plošiny pro velký e-shop. Pod montovanou plošinou se připravují a balíkují zakázky a na ní jsou umístěny policové regály pro drobný sortiment k vychystávaní zboží. Jiným příkladem může být instalace plošinového regálového systému se třemi patry s výtahovou plošinou, ve kterém se skladují pneumatiky.

Zdroj
STILL

Přečtěte si také

Back to top button