Logistika a sklady

GEFCO otevírá nový sklad v logistické zóně Tanger Med

Společnost GEFCO, globální expert v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v automobilovém odvětví, otevřela nový sklad v Maroku. Firma tak podpoří expanzi na významný trh, kde operují někteří z největších světových poskytovatelů služeb 3PL a průmyslových dodavatelů.

Sklad o ploše 10 000 m² byl otevřen v lednu 2021 v rámci logistické zóny Tanger Med, nazývané „Medhub“, považované za hlavní logistickou bránu na evropské a africké trhy s více než miliardou zákazníků. Nový sklad umožní společnosti GEFCO nabízet kompletní škálu řešení, včetně přepravy přes Gibraltarský průliv a celních služeb. Rovněž rozšíří skladovací a transportní služby, které již skupina nabízí, celé řadě zákazníků, především v průmyslovém sektoru. Z nového skladu společnosti GEFCO v zóně Tanger Med bude těžit více než 135 firem a automobilových dodavatelů, například PSA, Continental, Faurecia, 3M, Novares a Valeo. „Jde o vzrušující chvíli pro logistický sektor v Africe, především v Maghrebu,“ říká Sebastien Roger, generální manažer společnosti GEFCO pro Maroko. „Maroko má výkonnou pracovní sílu, infrastrukturu na světové úrovni, například přístav Tanger Med, a skvělé příležitosti k růstu díky strategické zeměpisné poloze. Naším závazkem je i nadále do Maroka investovat a poskytovat zákazníkům v regionu nejpružnější, nejinteligentnější a nejinovativnější řešení pro jejich podnikání.“

Nové prostory společnosti GEFCO v Tangeru mají nejvyšší úroveň zabezpečení, což zahrnuje mimo jiné 20 bezpečnostních kamer zajišťujících nepřetržitý dohled 24/7, nejmodernější hasicí systém a dvě bezpečnostní rampy. „Logistická zóna Tanger Med nabízí více než 200 hektarů plochy, včetně připravených skladů pro pokročilé logistické operace, a využívá komplexní integraci s přístavem Tanger Med, což přináší pravidelné týdenní spojení s více než 186 přístavy po celém světě. Logistická zóna je skvělá volba pro velké nadnárodní společnosti a logistické operátory, kteří chtějí optimalizovat své logistické operace a redistribuovat toky zboží do Afriky, Evropy a Ameriky,“ říká Rachid Houari, generální manažer komplexu Medhub.

Nový sklad rovněž posiluje pozici společnosti GEFCO v Maghrebu, klíčové geografické oblasti, kam v posledních letech uskutečnila významné strategické investice. V srpnu 2018 společnost GEFCO získala firmu GLT, která se specializuje na evropsko-marockou přepravu a je předním provozovatelem přeprav mezi městy Algeciras a Tanger. V roce 2019 začala společnost GEFCO přepravovat vozidla firmy Groupe PSA po železnici z výrobního závodu v Kenitře a koncem roku 2020 pak Groupe PSA vytvořila centrálu pro obchod na Pyrenejském poloostrově a v Maroku. Díky těmto investicím je nyní GEFCO lídrem v logistickém odvětví v celé zemi a poskytuje multimodální řešení prostřednictvím silniční, námořní i letecké dopravy, stejně jako komplexní automobilovou logistiku, skladování, celní a daňovou správu, recyklovatelné obaly a časově kritická řešení pro široké spektrum zákazníků.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button