Logistika a sklady

GEFCO rozšiřuje v Rumunsku spolupráci s Renaultem a Dacií

Přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl rozšiřuje spolupráci se společnostmi Renault Group a Dacia v Rumunsku, která roste již od roku 2005.

Začátkem roku 2021 společnosti GEFCO a Renault Group posílily spolupráci rozšířením dohody o tocích hotových vozidel (FVL) na trasách Mioveni-Constanta a Constanta-Bukurešť na další tři roky a pokračováním v zajištění toků FVL do Itálie a Belgie.

Pro dosažení optimalizace a synergie se stávajícími toky došlo ke sloučení dvou toků (Mioveni-přístav Constanta a Constanta-Bukurešť) do jedné zpáteční cesty a nahrazení silniční přepravy z přístavu přepravou železniční. Toto železniční řešení zvýšilo kapacitu a umožnilo přepravit až 700 vozidel současně. A konečně, nahrazení 37 % nákladní silniční dopravy železnicí také vedlo k významnému snížení emisí CO2.

Kromě rozšíření spolupráce pro toky Mioveni-Constanta a Constanta-Bukurešť si společnost GEFCO Rumunsko zachovala exportní toky FVL do Itálie a Belgie, kde jsou automobily distribuovány na více trhů. V rámci zajištění těchto toků vypravuje GEFCO Rumunsko v průměru tři vlaky týdně.

V roce 2020 přepravilo GEFCO Rumunsko pro Renault Group a Dacia 105 000 vozidel. Zůstává lídrem na rumunském trhu FVL a přepraví průměrně více než 300 aut denně.

Přečtěte si také

Back to top button