Logistika a sklady

Linde vozíky snáze a rychleji k zákazníkům

Linde Material Handling Česká republika má k dispozici šest nových souprav tahačů se speciálními návěsy pro dopravu manipulační techniky k zákazníkům.

Kamiony jsou provozovány společností C.S.CARGO a umožňují přepravu vozíků o výšce až 4 metry. To například umožňuje přepravovat vozíky typu retrak vcelku, bez demontáže jejich zdvihových sloupů. Tím se šetří čas potřebný k nasazení techniky a náklady na dříve nezbytnou demontáž a montáž částí vozíků u zákazníků.

Přečtěte si také

Návěsy jsou opatřeny hydraulickou rampou s nosností až 16 tun a malým nájezdovým úhlem, což umožňuje nakládku i vykládku i těch největších vozíků přímo z plochy. Návěsy jsou vybaveny zvedací podlahou. Lze ji mezi krkem a koly snížit až na výšku cca 400 mm nad vozovkou, a přepravovat tak pod plachtou vozíky vysoké až 4 000 mm. Tyto výhody se projeví nejenom při expedici nových vozíků, ale hlavně v případě transportu vozíků určených ke krátkodobému pronájmu, čímž se v maximální možné míře eliminují náklady na rozmontování a opětné sestavení částí vyšších vozíků.

Veškeré pohony návěsu jsou řešeny pokročilým elektrohydraulickým systémem napájeným z tahače. Luboš Procházka, ředitel Divize operativa z Linde Material Handling k tomu uvádí: „Naším cílem bylo ještě více zrychlit dopravu vozíků k zákazníkům a učinit ji efektivnější. Proto jsme s naším partnerem C.S.CARGO projekt realizovali. Šest zbrusu nových souprav ročně ušetří minimálně 400 hodin práce techniků, což povede k daleko operativnějšímu vyřizování požadavků zákazníků zejména v případě krátkodobých zápůjček té nejvýkonnější skladové techniky, jako jsou vozíky typu retrak nebo VNA.“

„Nákup této speciální techniky pro nás byl velkou výzvou. V naší flotile je to úplná novinka, a ani v Evropě se takto pokročilý návěs běžně nevidí. Takovým projektům jsme otevření a vítáme je. Nejenže nás to obohacuje profesně, neboť poznáváme nové postupy, ale nové a unikátní projekty motivují i naše zaměstnance,“ říká ke spolupráci Aleš Willert, generální ředitel skupiny C.S.CARGO.

Tahače jsou vybaveny speciálním paketem horní i dolní světelné rampy Exterieur, díky kterému jsou na silnici nepřehlédnutelné.

Přečtěte si také

Back to top button