Logistika a sklady

Logistický provider WEDO bude mít nový superhub za půl miliardy u D1

Český logistický operátor WEDO investuje do zásadní modernizace a rozšíření své přepravní sítě, a to prostřednictvím nového centrálního překladiště zásilek a regionálního depa, které nyní staví mezinárodní developer UDI Group na 34. exitu D1 u Ostředku. Investice WEDO do překladiště včetně nejmodernější technologie dosáhne téměř půl miliardy korun, UDI Group investuje do celého skladového areálu u D1 miliardu.

Budova haly s téměř 9000 m2 zastavěné plochy a dalšími 12 000 m2 venkovní manipulační plochy bude vybavena supermoderní technologií na automatické třídění zásilek. První zásilky by z nového překladiště měly k zákazníkům vyjíždět na jaře příštího roku. Výstavba centrálního překladiště, tzv. superhubu, je zásadním krokem WEDO ke zlepšení služeb a zvýšení přepravní kapacity sítě. Ta by se měla ihned zdvojnásobit. Na českém trhu se tento projekt zařadí mezi největší letošní investice v oboru.

Sázava Logistics Park u Ostředku, který je jedním z mála nyní vznikajících parků na D1, počítá kromě třídírny balíků pro WEDO se třemi dalšími halami. Celkem areál u Ostředku nabídne 50 000 m2 skladovacích ploch, UDI Group do jeho výstavby investuje celkem miliardu korun. S budoucími nájemci dalších hal ještě developer jedná. „Umístění areálu přímo na sjezdu z D1 jen 20 minut jízdy od Prahy předurčuje areál pro logistiku. Výhodou je především to, že kamiony nebudou nijak zatěžovat silnice nižších tříd,“ vysvětlila ředitelka komunikace UDI Group Marcela Fialková. Haly podle ní ale samozřejmě mohou sloužit také pro lehkou průmyslovou výrobu.

Významnou roli v rozhodování WEDO o superhubu hrála také poloha. „34. km D1 je pro balíkovou přepravní síť strategické místo a umožní společnosti WEDO přepravu podstatně zefektivnit,“ uvádí Daniel Mareš.

UDI Group aktuálně investuje do logistiky v Česku kolem 3,2 miliardy korun. Kromě čtyř hal u Ostředku v barvách UDI Group vzniká další areál se třemi halami s celkem 135 tisíci m2 skladovacích ploch u Přehýšova na D5. Dokončeny by měly být do konce příštího roku. I zde již developer s nájemci jedná. Většinu svých investic nicméně UDI Group směřuje kromě logistiky do kancelářských, komerčních a bytových projektů nejen v ČR, ale také v dalších zemích střední a východní Evropy.

Přečtěte si také

Back to top button