Logistika a sklady

Oděvní firma Levi Strauss & Co. bude dalších pět let využívat služeb DHL Supply Chain

Džíny Levi’s spolu s dalším zbožím ikonických módních značek společnosti Levi Strauss & Co. putují k evropským zákazníkům z nového skladu v Pohořelicích u Brna

Společnost DHL Supply Chain prodloužila dlouhodobou spolupráci s oděvní firmou Levi Strauss & Co. o dalších pět let. Levi Strauss & Co. využívá logistické služby DHL Supply Chain v České republice již od roku 2008. Skladování a distribuci oděvů, bot a módních doplňků světoznámých značek zajišťují zaměstnanci nového distribučního centra v průmyslové zóně Pohořelice nedaleko Brna. Výstavba objektu byla zahájena v květnu 2019 a na konci března 2020 byla úspěšně zakončena kolaudací.

„Z dalšího prodloužení úspěšné spolupráce se společností Levi Strauss & Co. máme velkou radost,“ říká Petr Káňa, regionální ředitel provozů DHL Supply Chain na Moravě. „Nově vybudovaný sklad v Pohořelicích podpoří obchodní růst populární značky Levi’s v Evropě. Při přípravě řešení nového distribučního centra pro Levi’s jsme využili rozsáhlé know-how, které jsme nashromáždili v oblasti logistických řešení pro módní průmysl. Snažíme se optimalizovat veškeré procesy a využívat nejrůznější inovace, které zvyšují produktivitu a zároveň přispívají k ochraně životního prostředí.“

Zboží se do Pohořelic dováží především z asijských zemí a je přepravováno z velké části kamiony a v kontejnerech. V distribučním centru je k dispozici více než 18 200 m2 plochy v hlavní skladovací hale a mezaninu. Dalších 1 200 m2 je vyhrazeno pro kanceláře a zázemí pro zaměstnance. Přemisťování zboží usnadňují vyspělé dopravníkové systémy a další manipulační technika, jejíž hospodárný provoz zajišťuje napájení z lithium-iontových akumulátorů.


Téměř třetina zboží putuje z Pohořelic za zákazníky do Itálie. Dalšími velkými odběrateli jsou Německo, Rakousko a Švýcarsko. Až u poloviny objednávek zákazníků je s vychystáváním kartonů a jednotlivého zboží z širokého sortimentu společnosti Levi Strauss & Co. spojeno také poskytování dalších služeb s přidanou hodnotou. Jedná se například o nalepování různých štítků podle specifických požadavků zákazníka, přebalování, balení do sáčků nebo speciálních kartonů či o tisk specifických dodacích listů. Pohořelický sklad kromě toho zpracovává také vratky a poskytuje cross-docking.

Nad efektivním a spolehlivým průběhem provozních činností bdí vyspělý software. Pohořelický provoz přešel v oblasti softwarového řízení skladu z původního systému WMS na nový Blue Yonder a do budoucna počítá se zavedením inovativní metody vychystávání s hlasovou podporou (Pick by Voice). Při ní bude pracovník ve skladu postupovat podle hlasových pokynů. Systém eliminuje používání papírových dokumentů a ponechává pracovníkům volné ruce. Tím se výrazně zvyšuje produktivita práce i její kvalita.

Při návrhu nového pohořelického skladu pro distribuci zboží společnosti Levi Strauss & Co. hrála významnou roli také energetická hospodárnost ve spojení s efektivním využíváním zdrojů a ochranou životního prostředí. Osvětlení skladu je řízeno inteligentním systémem, který dostává od senzorů informace o intenzitě přirozeného světla. Jako zdroj umělého světla slouží výhradně elektroluminiscenční diody (LED) s minimální spotřebou elektrické energie. Celkovou spotřebu vody snižují bezvodé pisoáry a energie šetří zesílené izolace stěn a stropu budovy. Všechna uvedená opatření jsou součástí ekologického programu GoGreen společnosti DHL Supply Chain.

Přečtěte si také

Back to top button