Logistika a sklady

Pomoc při zemětřesení v Turecku

Pomoc při zemětřesení v Turecku. Jelikož Turecko pořád pracuje na obnově a zotavování se ze zemětřesení, které tuto zemi zasáhlo počátkem února, společnost cargo-partner podnikla aktivní kroky na podporu místních záchranných činností.

Katastrofální zemětřesení, které se odehrálo v Turecku a Sýrii 6. února 2023, si vyžádalo více než 50 000 životů, zničilo tisíce domovů a způsobilo zmatek v místní infrastruktuře, přičemž mnozí lidé zůstali bez domova a odříznutí od životně důležitých zdrojů. Když se vedení společnosti cargo-partner v Turecku dozvědělo o katastrofě a její důsledcích, společně s vrcholovým vedením společnosti okamžitě začali zkoumat možnosti podpory místních záchranných a pomocných akcí.

„V katastrofických situacích, jako je tato, jsou rychlé reakce klíčové,“ řekl Kursad Tanriverdi, jednatel cargo-partner v Turecku. „To je důvod, proč jsme konali okamžitě, ale ne bez koordinace našeho úsilí s ověřenými charitativními a neziskovými organizacemi, aby jsme zaručili, že naše pomoc půjde tam, kde je to nejvíce potřebné.“ 

Jako první krok společnost připravila několik kamionů k dodání urgentně potřebného zboží, jako je voda, jídlo, přikrývky a hygienické potřeby do těžko postižených měst Adana a Antakya. Jen několik dní po zemětřesení společnost vyslala 14 kamionů s humanitárním zbožím včetně 20 kontejnerových domů, 20 stanů, elektrických generátorů, nářadí, matrací a přikrývek, balené vody a různých potravin. Jelikož cargo-partner patří mezi nejsilnější speditéry na jihu Turecka, společnost využila vlastní místní síť a odborné znalosti na zabezpečení rychlého a spolehlivého dodání tohoto urgentně potřebného nákladu.

Poskytovatel logistiky hledal další možnosti pomoci a spolupracoval s Advantage Austria Türkiye na podpoře vyslání rakouské jednotky na pomoc při katastrofách (AFDRU) do Adany. Kontingent zahrnoval vojenský personál, inženýry, pohotovostní lékaře, psychology, analytickou laboratoř a 25 tun materiálu. cargo-partner podpořil iniciativu zabezpečením kamionové dopravy a spojením s agentem pozemní obsluhy letiště Adana při vykládce letadla se záchranným vybavením v Adaně.

Krom těchto iniciativ managementu cargo-partner, chtěli i zaměstnanci z celého světa nabídnout pomoc ve formě finančních darů. Aby se zabezpečilo, že tyto prostředky budou použity co nejefektivněji, zřídil cargo-partner speciální účet pro dary od zaměstnanců. Do dnešního dne na něm cargo-partner nashromáždil kolem 200 000 eur, které darovali kolegové, jako i vedení cargo-partner. Tyto prostředky byly použity na pomoc těm, kteří byli přímo postiženi zemětřeseními v Turecku a i na podporu všeobecných záchranných aktivit.

Tím však úsilí společnosti neskončilo. Týden po odeslání prvních 14 kamionů společnost dodala více než 20 dalších kontejnerových domů na různá místa v některých z nejvíce postižených oblastí. Nakonec cargo-partner zorganizoval i dodávku stanu s rozlohou 405 m², který byl postaven v přístavním městě Iskenderun na jihu Turecka. Ve stanu se nyní nachází kuchyň a noclehárna pro lidi, kteří přišli o domov v důsledku zemětřesení a používají ho také lékaři na lékařské prohlídky.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vyjádřil soustrast a opětovně potvrdil svůj závazek podporovat další snahy o obnovu: „Byli jsme hluboce zarmouceni, když jsme se dověděli o ničivých zemětřeseních v Turecku a Sýrii a neváhali jsme nabídnout pomoc. Obnova je dlouhý proces a před námi je ještě hodně práce, ale je povzbuzující vidět, že tak mnoho lidí v této krizi pomáhalo a jsem vděčný, že jsme jako cargo-partner mohli přispět. Nadále zůstaneme v úzkém kontaktu s naším týmem v Turecku, aby jsme nabídli cílenou podporu tak dlouho, jak to bude potřebné.“

Zdroj
cargo-partner

Přečtěte si také

Back to top button