Logistika a sklady

Prologis Park Brno se díky vysoké poptávce rozšiřuje o druhou budovu

Prologis, Inc. dnes oznámil, že na základě vysoké poptávky po logistických prostorech zahájil výstavbu druhé spekulativní budovy ve svém novém parku Prologis Park Brno.

Budova, jejíž dokončení je plánováno na druhý kvartál roku 2019, nabídne prvotřídní udržitelné logistické prostory na ploše 39 800 metrů čtverečních. Navržena byla tak, aby mohla být flexibilně rozdělena do menších jednotek s plochou již od 3 500 metrů čtverečních. Stejně jako všechny nové budovy společnosti Prologis pak i tato projde akreditací BREEAM.

Výstavba navazuje na dokončení první budovy nového parku z října tohoto roku, která je aktuálně již ze 70 procent pronajatá. Prologis Park Brno bude ve své konečné podobě sestávat ze tří budov o celkové rozloze 90 000 metrů čtverečních.

„Nájmy ve vyhledávaných lokalitách, jako je právě Brno, za poslední dva roky výrazně stouply kvůli omezené dostupnosti půdy pro další výstavbu, nízké míře neobsazenosti a rostoucím nákladům ve stavebnictví – což je trend charakteristický pro atraktivní trhy na celém světě, “ řekl Martin Baláž, viceprezident pro leasing a development společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „Rychlé zahájení výstavby druhé spekulativní budovy v našem brněnském parku je reakcí na silnou zákaznickou poptávku po kvalitních prostorech a našem špičkovém zákaznickém servisu.”

Prologis Park Brno je pro společnost Prologis jednou z klíčových lokalit, jež se vyznačují svou blízkostí velkým populačním centrům a hlavním mezinárodním dopravním trasám. Umístění parku umožňuje přímé napojení na dálnici D52, která spojuje Brno s Vídní, a činí z něj tak ideální distribuční centrum pro domácí i nadnárodní poskytovatele logistických služeb a výrobce ze segmentu lehkého průmyslu potřebující snadný přístup na trhy Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska.

Prologis je s více než 1 milionem metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice (k 30. září 2018).

Přečtěte si také

Back to top button