Logistika a sklady

Z-BOXy u prodejen Tesco

Z-BOXy u prodejen Tesco. Zásilkovna, přední česká technologická firma, zahájila spolupráci s maloobchodním prodejcem Tesco.  V první fázi spolupráce umístí svá ekologická bezdotyková samoobslužná výdejní místa Z-BOXy u 9 prodejen a postupně se počet instalací rozšíří na 100 provozoven Tesco po celé České republice. 

Prodejny, kde budou Z-BOXy umístěné jsou vybírány tak, aby vhodně doplnily již fungující síť Z-BOXů a výdejních míst Zásilkovny. V současné době provozuje Zásilkovna v ČR téměř 2 100 Z-BOXů.  

Z-BOXy u prodejen Tesco

Mám radost ze spolupráce s jedním z nejvýznamnějších obchodních řetězců u nás, společností Tesco, která pokrývá svojí prodejní sítí celou Českou republiku. Víme, že Z-BOXy jsou u prodejen velmi využívané. Zákazníci oceňují, že mohou spojit nákup potravin s vyzvednutím zboží, které si objednali na internetu. Ovládání Z-BOXů je pro ně velmi jednoduché. Navíc jsou tato samoobslužná výdejní místa díky solárním panelům nenáročná na energii, a proto mohou stát prakticky kdekoliv, říká Michaela Machovcová, obchodní ředitelka pro rozvoj sítě Z-BOXů.

Zásilkovna začala s instalací Z-BOXů v roce 2020. Od té doby bylo do Z-BOXů doručeno téměř 3 000 000 zásilek. V České republice je pro zákazníky dostupných téměř 2 100 Z-BOXů, na Slovenku 500 a v Maďarsku 90. Oblíbené jsou díky svému jednoduchému ovládání přes aplikaci Zásilkovna a také kvůli tomu, že si lidé svou zásilku mohou vyzvednout kdykoliv a nejsou závislí na otevíracích hodinách klasického kamenného výdejního místa. Jakmile řidič doručí zásilku do Z-BOXu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávu a notifikaci do aplikace Zásilkovna. Od této chvíle si zákazník může své zboží vyzvednout. 

K obsluze stačí mít v chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Zásilkovna a zapnuté Bluetooth. Při příchodu k Z-BOXu se aplikace pomocí Bluetooth sama automaticky spáruje a otevře schránku s danou zásilkou. Cena za doručení do Z-BOXu je stejná, jako na jiné výdejní místo.

Z-BOXy jsou na dostupných místech

Z-BOXy je v současné době možné vidět v nákupních centrech, na parkovištích, náměstích, nebo autobusových zastávkách. Stojí například v areálu jaderných elektráren Temelín a Dukovany, v nemocnicích Bulovka, Vinohrady, Mladá Boleslav a Šumperk, před VŠE v Praze nebo Univerzitou v Hradci Králové. Instalace Z-BOXů se podařilo domluvit s dalšími významnými partnery – například s největším vlastníkem tuzemských nemovitostí CPI Property Group anebo s jednou z největších developerských skupin FINEP HOLDING.

Zásilkovna zajistí v Česku dopravu zboží módnímu e-shopu ABOUT YOU.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button