Letecká doprava

Emirates spouští denní linku do Cebu a Clarku na Filipínách

Emirates 30. března letošního roku spustí pravidelnou linku z Dubaje do Cebu (CEB) a Clarku (CRK) na Filipínách. S využitím Boeingu 777-300ER tak nová trasa zlepší dostupnost do dvou nejrychleji rostoucích mezinárodních center na Filipínách.

Ostrov Cebu se nachází ve Visayas, jedné ze tří ostrovních skupin Filipín. Mezinárodní letiště Mactan-Cebu, které se nachází na ostrově Mactan hned vedle ostrova Cebu, je druhým nejrušnějším letištěm Filipín – po mezinárodním letišti Ninoy Aquiono v Manile. Cebu je jednou z nejvíce rozvinutých provincií Filipín. I nadále zůstává klíčovým centrem výroby nábytku, služeb zpracovatelského průmyslu a těžkého průmyslu. Ostrov i jeho okolí nabízí rozmanité možnosti, kam lze vyrazit na výlet, vynikají především bílé písečné pláže a malebná místa k potápění. V loňském roce Visayas přilákal celkem 1,6 milionu zahraničních turistů. Cebu je ideálním výchozím bodem pro výlety do nedalekých Čokoládových hor na ostrově Bohol, ale i na idylické ostrovy, jako je třeba Boracay.
 
Clark se nachází v provincii Pampanga ve středním Luzonu na Filipínách a je dobře známým obchodním uzlem a turistickou destinací. Toto mezinárodní letiště spojuje Pampangu se světem, je umístěno v Clark Freeport Zone, která vznikla přestavbou bývalé letecké základny, která dříve patřila letectvu Spojených států.
 
„Spuštěním této linky Emirates posílí dopravní dostupnost na Filipíny a svým zákazníkům, i tamním cestovatelům nabídne pohodlné spojení s 39 městy v Evropě, 16 na Blízkém východě a s řadou destinací v Africe a Americe. Od prvního února navíc na seznamu destinací Emirates přibyde Panama,“ řekl výkonný viceprezident a obchodní ředitel Emirates Thierry Antinori. „Nová denní linka zlepší obchodní spojení Filipín se zbytkem světa a podpoří turistický ruch a novou kampaň filipínského Oddělení pro cestovní ruch s názvem ‚Navštivte znovu Filipíny 2016‘. Zároveň se rozšíří možnosti cestování pro Filipínce pocházející ze středního Luzonu, ale i z oblasti Visayas a umožní snadnější cestování pro ty, kteří cestují za prací do zámoří, či těm, kteří chtějí letět domů,“ dodal.
 
Boeing 777-300ER s konfigurací dvou tříd, kterým Emirates bude denní linku zajišťovat, nabízí 46 míst k sezení v byznys třídě a 386 míst v ekonomické třídě. Nákladní prostor letadla má kapacitu 14 tun. Očekává se, že nejvíce vyváženým zbožím z Filipín budou produkty s krátkou trvanlivostí, jako jsou mléčné výrobky, ovoce a zelenina, maso, mořské plody, ale také elektronika.
 
Linka Emirates do Cebu a Clarku bude létat denně z Dubaje pod označením EK338 v 2:55 ráno. Do Cebu přiletí v 15:50 a znovu bude odlétat v 17:25, v 18:45 pak přistane v Clarku. Zpáteční let odlétá z Clarku ve 20:20 a v Dubaji přistane další den v 1:25 ráno.
 
Načasování nové linky bylo naplánováno tak, aby cestující mohli bezproblémově navázat na spoje do mnoha evropských destinací i těch v zemích Perského zálivu, s pohodlným mezipřistáním v Dubaji.
 
Cestující Emirates se mohou na palubě Boeingu 777-300ER těšit na oceňovaný zábavní systém s více než  500 kanály, kde nebudou chybět ani filipínské filmy a hudba.
Linka bude přizpůsobena filipínskému trhu, palubní personál bude mluvit tamní řečí a v letadlech si budou moci cestující pochutnat na lokálních specialitách. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i zde budou moci lidé využít nadměrné zavazadlové limity – 30 kg pro ekonomickou třídu a 40 kg pro byznys třídu. 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button