Motorismus

Toyota ukázala modernizovaný Hilux a nový Highlander

Zatímco omlazený a silnějším motorem vybavený pick-up Hilux je u nás dávno etablovaný, Highlander rozšiřuje nabídku SUV značky Toyota a zařazuje se na její vrchol.

Toyota Hilux, která zvítězila v naší čtenářské anketě Czech Top Transport 2020 v kategorii pick-upy, prošla velkou modernizací. Ta přinesla viditelně omlazenou příď i záď, tou zásadní inovací je ale rozšíření nabídky motorů. Vedle stávajícího čtyřválec 2.4 D-4D totiž Toyota zařadila větší motor 2.8. D-4D původem z Land Cruiseru s výkonem 204 k (150 kW) a nejvyšším točivým momentem 500 Nm (v kombinaci s automatem, s manuálem 420 Nm). S tímto motorem se pojí i nový zadní diferenciál typu Torsen s omezenou svorností (LSD). Obecně je tento motor určen pro zákazníky, kteří chtějí Hilux používat jako náhradu klasických SUV. Nejen pro ně proto Toyota připravila nové prvky výbavy, jako například špičkové audio JBL, vylepšený balíček bezpečnostních asistentů či nový infotainment systém.

Přečtěte si také

Úpravou prošel i podvozek, upraveny byly přední i zadní tlumiče, vzadu jsou vylepšená listová pera a modifikováno bylo i uložení odpružení – a to vše pro zajištění lepšího komfortu nezatíženého vozu. Nikoliv ale na úkor užitečného zatížení nebo schopnosti tahat brzděný přívěsy s hmotností až 3,5 t. Hilux je stále k dispozici se třemi typy kabin, novinkou je provedení šasi s kabinou připravené pro montáž nástaveb.

Výroba modernizovaného Hiluxu byla zahájena v září, první auta do Česka dorazí ještě koncem roku. Ceny startují na 745 000 Kč bez DPH, příplatek za silnější motor činí jen 40 000 korun.

Highlinder

Nabídku SUV značky Toyota rozšířil model Highlinder, který se svou délkou téměř pět metrů zařadil nad model RAV4, dokonce je delší než Land Cruiser. V základu sedmimístný automobil pohání výhradně hybridní pohon se systémovým výkonem 246 k a pohonem 4×4 s elektromotorem na zadní nápravě. Díky tomu dokáže utáhnout i brzděný přívěs o hmotnosti až dvě tuny. Highlander bude k dispozici je ve třech výbavách Comfort, Prestige a Executive za ceny od 1 161 000 Kč do 1 480 000 Kč, v showroomech se objeví v únoru.

Přečtěte si také

Back to top button