Různé

Modernizovaný Zetor Proxima

Modernizovaný Zetor Proxima. Traktory Zetor Proxima patří k univerzálním a spolehlivým pomocníkům, které najdeme v mnoha malých i středních hospodářstvích, v lese i v komunálu. Hlavním důvodem jejich oblíbenosti je nízká spotřeba paliva, vysoká spolehlivost a jednoduchost konstrukce, což se promítá v celkových nízkých provozních nákladech. 

V letošním roce projde model Proxima několika inovacemi a funkčními vylepšeními. Nejdůležitější novinka se nachází pod kapotou, kde nyní nalezneme nový čtyřválcový přeplňovaný motor Deutz o výkonu 97–125 koní, který splňuje emisní normu Stage V.

Modernizovaný Zetor Proxima

Odborné i laické veřejnosti se nová Proxima poprvé představí od 18. do 20. března v Polsku na mezinárodním zemědělském veletrhu Agrotech ve městě Kielce. K prvním zákazníkům se pak inovovaný model vydá na konci letošního roku.

Modernizovaný Zetor Proxima

První Zetor Proxima byla uvedena na trh v roce 2004. Za tu dobu se jich vyrobilo a po světě jezdí již více než 36 000 kusů. Aktuálně tak patří k nejoblíbenějším modelům značky Zetor. Ke svým letošním 18. narozeninám dostane několik funkčních vylepšení, které ji učiní pro zákazníky ještě atraktivnější. K dispozici budou i nadále tři modelové řady: Proxima CL, Proxima GP a nejvýkonnější Proxima HS. 

Modernizovaný Zetor Proxima

Traktor nabídne mimo jiné i vylepšené ovládací prvky na přístrojové desce, nádrž na močovinu o objemu 21 l nebo indikátor zanesení převodového oleje. Ten je lehce dostupný pod kabinou traktoru a umožňuje obsluze jednoduchou a rychlou kontrolu čistoty oleje. Zetor Proxima je vyhledávána pro její jednoduchost, spolehlivost a úspornost. Na těchto pilířích je postavena i nová modernizovaná řada, která zároveň vychází vstříc požadavkům a potřebám zákazníků značky Zetor.

Zdroj
TZ
Back to top button