Různé

WorldStar Packaging Awards 2024 

WorldStar Packaging Awards 2024. Mezinárodní cena obalového designu a technologií, prestižní WorldStar Packaging Awards, již zná své vítěze.

Z České republiky a Slovenska cenu letos získalo celkem 10 obalových řešení, mezi nimi můžeme jmenovat například obal „Když zavoní Romadur“ pro firmu Madeta od společnosti THIMM nebo etikety na ovocné destiláty Rýdzi od společnosti Etiflex. Ocenění WorldStar funguje od roku 1970 a organizuje ho společnost World Packaging Organisation (WPO), která dlouhodobě pracuje na rozvoji obalových technologií a mimo jiné pomáhá i optimalizovat konzervaci a distribuci potravin. Do soutěže se letos přihlásilo 435 obalových návrhů ze 41 zemí, ocenění si odneslo 214 z nich. 

„Velmi mě těší, že čeští a slovenští designéři obalů získali v této mezinárodní soutěži uznání a ocenění. Je to nejen odměna za jejich tvrdou práci a kreativitu, ale jde i o důkaz, že dokážeme vytvořit design na světové úrovni. Toto ocenění jasně ukazuje, že naše malé země mohou v oblasti obalového designu sehrát významnou roli, a to je něco, na co můžeme být právem hrdí. Naši designéři jsou skutečnou inspirací, moc jim gratulujeme,“ říká Iva Werbynská, generální ředitelka Obalového institutu Syba. Institut Syba u nás a na Slovensku sdružuje firmy a odborníky zabývající se obalovou technikou a je zároveň i členem WPO.

Ceny putují do těchto českých a slovenských firem

  • Obalové řešení Adapt od společnosti Van de Velde Packaging Unipap
  • PE monostrukturový bariérový laminát od společnosti Chemosvit Folie
  • Medovník – sladké úspory od společnosti Smurfit Kappa
  • Obalové řešení „Když zavoní Romadur“ pro společnost Madeta od společnosti THIMM
  • Obalové řešení na jogurt Pierot (Olma) od společnosti Greiner Packaging Slušovice
  • Etikety na ovocné destiláty Rýdzi od společnosti Etiflex
  • Etikety na ovocné a bylinné destiláty Dlabka Distillery od společnosti Etiflex
  • Přepravní obal pro plechovky (SIX-PACK) od společnosti RB Trading Europe
  • Obalové řešení Hrebeň riadenia od společnosti Tri-Wall Slovakia s.r.o.
  • Obalové řešení PEG P.ACK od společnosti Van de Velde Packaging Unipap

Přihlášené projekty hodnotili porotci z celého světa

Hodnocení poroty WorldStar proběhlo ve dvou fázích. Online porotu tvořili mezinárodní soudci z celého světa, kteří se celé dva týdny velmi důkladně zabývali všemi soutěžními návrhy. Poté se všichni soudci virtuálně sešli a diskutovali o vybraných vítězích. Slavnostní udílení cen se bude konat 15. června 2024 v Bangkoku (Thajsko) během veletrhu ProPak Asia. Na galavečeru budou vyhlášení i vítězové speciálních kategoriích – President’s Award, Sustainability Award, Marketing Award a Packaging that Saves Food Award.

Vítěze soutěže najde i na webu https://obalroku.cz/ocenene-exponaty

Další informace o soutěži najdete na www.syba.cz či na www.worldstar.org

Back to top button