Silniční doprava

25.000 vyrobených dodávek s elektrickým pohonem

25.000 vyrobených dodávek s elektrickým pohonem. Mercedes-Benz Vans je průkopníkem a vedoucím výrobcem lehkých užitkových vozů s elektrickým pohonem. Dodnes bylo vyrobeno již výrazně více než 25 000 výhradně elektricky poháněných lehkých užitkových vozů s hvězdou. Bestsellerem mezi elektrickými lehkými užitkovými vozy je eVito následované modely eSprinter a EQV. 

„Máme jasný cíl, v dlouhodobém horizontu chceme být vedoucím výrobcem v segmentu elektrických lehkých užitkových vozů! A pro jeho dosažení máme vynikající výchozí pozici, protože na konci roku 2021 jsme byli znovu lídrem evropského trhu jak v segmentu středně velkých, tak i velkých lehkých užitkových vozů s elektrickým pohonem,“ říká Mathias Geisen, vedoucí divize Mercedes-Benz Vans. „Naši strategii jsme jasně zaměřili na další upevňování této pozice. S modelem eCitan a budoucím modelem EQT zkompletujeme v letošním roce naši produktovou paletu a budeme nabízet elektricky poháněné lehké užitkové vozy ve všech segmentech.“ 

Přečtěte si také

25.000 vyrobených dodávek s elektrickým pohonem

S modelem Vito E-Cell sjela již v roce 2010 z montážní linky první malá série vozidel s akumulátorovým elektrickým pohonem. Současné elektrické portfolio zahrnuje lehké užitkové vozy střední velikosti (EQV, eVito a eVito Tourer) a velkých rozměrů (eSprinter). V roce 2022 je doplní zcela elektrické kompaktní lehké užitkové vozy (eCitan, EQT). Model eVito byl představen již v roce 2017, v roce 2019 následoval eSprinter a v roce 2020 EQV. Mercedes-Benz Vans nabízí zcela elektrické varianty svých modelů ve všech segmentech, a elektrifikoval tak své kompletní portfolio. Výroba nové generace modelu eSprinter bude spuštěna ve druhé polovině roku 2023 v Charlestonu (Jižní Karolína, USA) a následně se rozeběhne také v Düsseldorfu a Ludwigsfelde. Mercedes-Benz investuje do nové generace modelu eSprinter 350 milionů eur. Z toho 150 milionů eur bude vynaloženo na úpravu výroby ve třech uvedených výrobních závodech. Pro značku Mercedes-Benz je hlavním vůdčím principem trvalá udržitelnost. Proto má výroba ve všech vlastních výrobních závodech divize Mercedes-Benz Vans od roku 2022 neutrální bilanci emisí CO2, což bude platit i pro výrobu nové generace modelu eSprinter.

Flexibilní výroba na jedné montážní lince

Mercedes-Benz Vans získal od roku 2010 rozsáhlé zkušenosti s výrobou elektricky poháněných lehkých užitkových vozů, a to především co se týče flexibilní výroby na jedné montážní lince. Modely eVito, EQV a eSprinter sjíždějí ze stejné montážní linky jako jejich varianty se spalovacím motorem. Výhodou tohoto řešení je možnost velmi precizního přizpůsobování výroby skutečné tržní poptávce, aniž by musely být budovány dodatečné montážní linky. 

Strategie divize Mercedes-Benz Vans 

Mercedes‑Benz Vans s novou generací modelu eSprinter důsledně realizuje svou strategii a umocňuje své ambice na vedoucí postavení v oblasti elektromobility, „Lead in Electric Drive“. Vývoj jasně směřuje ke zcela elektrické budoucnosti. Značka s hvězdou bude do konce tohoto desetiletí připravena nabízet výhradně elektricky poháněné modely – všude tam, kde to tržní podmínky budou umožňovat. To znamená, že od poloviny desetiletí budou všechny nově vyvíjené lehké užitkové vozy výhradně elektrické. Jejich základem bude zcela nová modulární platforma VAN.EA pro elektricky poháněné lehké užitkové vozy. 

Čtěte také: Výrobní závod Mercedes-Benz slaví 60 let.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button