Silniční doprava

Evropské mýtné je již na Slovensku

Evropské mýtné je již na Slovensku. Jedno zařízení, jedna platba, více zemí: Evropská služba elektronického výběru mýtného (EETS) je nyní dostupná i na Slovensku. Dopravcům zjednoduší administrativu a zpřístupní všechny zpoplatněné silnice ve vybraných zemích. Kromě toho budou zákazníci společnosti Eurowag využívat i další výhody palubní jednotky připravené na EETS. 

Společnost Eurowag, přední evropský poskytovatel integrovaných řešení pro silniční dopravu, nabízí od 15. března 2024 na Slovensku evropské služby elektronického výběru mýtného (EETS). „EETS umožní platby mýtného v devíti zemích Evropské unie na základě jediné smlouvy. Dopravcům navíc při průjezdu těmito zeměmi stačí jediná palubní jednotka ve vozidle,“ vysvětluje jednu z hlavních výhod EETS expert Eurowagu Milan Moravský.

Kromě Slovenska umožňuje palubní jednotka EVA společnosti Eurowag platit v České republice, Maďarsku, Rakousku, Polsku, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku a na vybraných mostech a tunelech. Pokud tedy slovenský dopravce potřebuje přepravit zboží například z Žiliny do belgického přístavu Oostende, nemusí na celou trasu instalovat do své kabiny další jednotku a mýtné za použití zpoplatněných dálnic a silnic první třídy ve všech tranzitních zemích zaplatí najednou.

Společnost tak nemusí hlídat transakce a fakturaci pro každý stát zvlášť. Výhodou je také eliminace zdržení na hranicích, protože není nutné registrovat a pronajímat onboardingovou jednotku pro každou zemi,“ říká odborník společnosti Eurowag.

Snadná instalace

Pořízení a nastavení palubní jednotky EVA od společnosti Eurowag je velmi snadné. Po registraci a objednání dodá společnost Eurowag palubní jednotku dopravci během několika dní, a to již s objednanými mýtnými doménami. Další země lze snadno objednat podle potřeby a aktivace proběhne během několika hodin. Pro stávající zákazníky je aktivace EETS ještě jednodušší. Pokud již mají jednotku EVA, stačí, aby si prostřednictvím klientského portálu vybrali EETS pro konkrétní vozidla.

Instalace palubní jednotky do vozidla je také velmi intuitivní a rychlá, v podstatě stačí zkontrolovat správnost nastavených údajů,“ říká Milan Moravský. Palubní jednotku nemusíte kupovat, stačí zaplatit za její pronájem.

Doplňkové služby

Výhody palubní jednotky EVA se netýkají pouze EETS. Zahrnuje také bezplatné integrované služby správy vozového parku. Dispečeři nebo správci mohou snadno plánovat trasu vozidla, sledovat jeho polohu a v případě potřeby dostávat automatická upozornění. Součástí palubní jednotky EVA je také speciální technologie FuelGuard. Ta dokáže porovnávat polohu vozidla a místo použití palivové karty, čímž účinně zabraňuje krádežím paliva.

Základní balíček lze navíc v případě potřeby rozšířit o další pokročilé funkce. V rámci režimu EW TRUCK PRO lze například využívat data ze sběrnice CAN Bus, dálkově stahovat tachograf nebo sledovat jízdní návyky řidiče.

Zdroj
Eurowag

Přečtěte si také

Back to top button