Silniční doprava

IVECO Daily pro makro

IVECO Daily pro makro. Společnost makro Cash & Carry ČR převzala prvních 5 IVECO Daily do vlastní flotily. Celkem v tomto a příštím roce převezme makro 191 aut napříč modelovými řadami. Modely IVECO Daily a IVECO Eurocargo i IVECO Supercargo budou sloužit na celém území České republiky v rámci interní logistiky a B2B distribuce.

Jedná se jak o standardní modely, tak o speciální IVECO Daily 4×4, které zajistí zásobování zákazníků velkoobchodního řetězce i v horských oblastech.

Přečtěte si také

IVECO Daily pro Makro

Obměnit vozový park jsme se rozhodli jednoznačně s cílem posunout služby poskytované našim zákazníkům na další úroveň, kdy pro nás byla rozhodující nová konstrukce nadstavby, která zlepšuje chladící výkon a my tudíž dovezeme naše potraviny vždy v nejlepší kondici.“ vysvětlil volbu výrobce obchodní a provozní ředitel makro Jiří Nehasil. 

„IVECO nabízí optimální poměr cena / výkon. Jednání o prodeji probíhalo velmi dobře, korektně a i přesto, že bylo velmi dlouhé našli jsme správný střed a dohodu. Historicky jsme již IVECO flotilu měli, nyní se tedy vracíme zpět. Nové vozy navíc využívají úspornější motory disponující nižší spotřebou paliva a nižšími emisemi.“ dodal Nehasil vysvětlení i k vývoji spolupráce. 

Vozidla dodává a o slavnostní předání prvních kusů se postarala společnost Profi Auto CZ ze středočeských Říčan. „Obchodní jednání byla opravdu poměrně složitá a náročná, vzhledem k požadavkům, které mělo makro ČR jak na dodávané vozy tak na naši společnost jako servisního partnera. Jsem šťastný a hrdý, že se nám vše podstatné podařilo korektně vyřešit. Ve finále jsme se shodli na všech bodech jak z hlediska obchodního, tak i poprodejního,“ dokreslil spolupráci Jiří Tovara, ředitel společnosti Profi Auto CZ. 

Tovara dále popsal, proč jsou právě vozi IVECO pro makro vhodné: „Svojí konstrukcí velmi vyhovují specifickým požadavkům provozu logistiky makro. Iveco Daily a Iveco Eurocargo se vyznačují nadstandartní provozní spolehlivostí, mají skvělé manévrovací vlastnosti a pro řidiče, kteří tráví ve vozidlech hodně pracovního času jsou lehce ovladatelné, pohodlné a pro denní náročný provoz společnosti makro naprosto vyhovující.“

Novou flotilu financuje společnost Leaseplan, jež je významným partnerem makro ve financování vozidel a správě vozového parku již od roku 1996. „Do současnosti toto platilo téměř výhradně pro firemní osobní vozidla. V loňském roce však Leaseplan uspěl rovněž ve výběrovém řízení na poskytování operativního leasingu na flotilu užitkových a nákladních vozidel pro vnitrostátní rozvoz makro. Potvrdili jsme naši orientaci jak na segment na vozidel v kategorii N1 a N2, tak i na vozidla se specializovanými chladírenskými nástavbami, agregáty a hydraulickými čely,“ Jan Petráň, LCV Product Manager ze společnosti Leasplan. 

Výrobce vozů, italské IVECO, je návratem tohoto staro-nového zákazníka velice potěšeno, sdělil Business Line Sales Manager Light&Medium Ondřej Mann: „Vážíme si důvěry ze strany společnosti makro. Návrat marko ke značce IVECO potvrzuje kvalitu produktu i služeb, které na českém trhu nabízíme.“

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button