Silniční doprava

Maloobchodní řetězec ICA Sweden bude rozvážet po Stockholmu potraviny elektrickým Volvem FE

Přední švédský maloobchodní řetězec s potravinami ICA Sweden zahájil přechod na elektrickou přepravu. Vybral si proto Volvo FE Electric, které bude dodávat chlazené zboží do Stockholmu.

Nové Volvo FE Electric bude uvedeno do provozu během první poloviny roku 2021 a bude fungovat v rámci každodenních dopravních úkolů ICA. Aby bylo možné určit vhodné trasy pro elektrifikaci, odborníci ICA a Volvo Trucks na elektromobilitu společně studovali parametry, jako je nosnost, jízdní cykly, dojezd a konstrukce karoserie, aby optimalizovali oblasti použití nového elektrického vozidla v provozu ICA.

Přečtěte si také

„Společně s ICA jsme analyzovali několik přepravních tras v rámci jejich švédské logistické sítě s podporou elektrického simulátoru dosahu společnosti Volvo Trucks. Sdílení a analýza podrobných údajů bylo zásadní pro pomoc při výpočtu spotřeby energie pro přepravu – včetně nakládky a vykládky – v reálných trasách a dopravních situacích v reálném čase, a tedy při hledání nejlepšího možného řešení pro každodenní úkoly přepravy ICA,“ vysvětluje Johan Larsson , ředitel elektrifikace společnosti Volvo Trucks.

Plně elektrické vozidlo Volvo objednané společností ICA nevyžaduje žádné zvláštní denní nabíjení pro konkrétní trasu, což usnadňuje výměnu stávajícího vozidla za elektrický model.

ICA Sweden a Volvo Trucks mají rozsáhlé zkušenosti s prací na snižování dopadu svých činností na životní prostředí. Skupina ICA si stanovila cíl, aby její švédská dceřiná společnost měla do roku 2030 systém silniční přepravy zcela bez fosilních zdrojů a pro městské aglomerace by měl být tento cíl splněn již do roku 2025. Cíle bude dosaženo investicí do nových technologií a zkoumáním toho, jak lze podpořit iniciativy na zvýšení národní produkce biopaliv.

Důležitou součástí spolupráce mezi společnostmi Volvo Trucks a ICA jsou řešení elektrifikované přepravy ve Švédsku, a to jak v centrech měst, tak případně i na delších trasách mezi městy. ICA Sweden a Volvo Trucks budou spolupracovat na položení základů řešení elektrické přepravy využitím stávajících nabídek produktů a služeb a společným testováním nových technologií. Obě společnosti budou společně pokračovat ve zkoumání možností další elektrifikace přepravy v logistické síti ICA Sweden.

„Jsme velmi rádi, že jsme zahájili naši cestu elektrifikace se společností ICA. Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů na životní prostředí v celém našem hodnotovém řetězci a rostoucí využívání elektrické přepravy je toho konkrétním důkazem. Díky naší spolupráci se společností Volvo Trucks máme příležitost přizpůsobit řešení elektrické přepravy, které nejen splňuje požadavky na kapacitu a dojezd našich nákladních vozidel, ale také přispívá k výrazně ekologičtější přepravě,“ říká Emma Lindström, ředitelka logistiky ICA Švédsko.

Volvo FE Electric, které bylo uvedeno na trh v roce 2019, a sesterský model Volvo FL Electric jsou plně elektrická nákladní vozidla, která jsou velmi vhodná pro městskou distribuci a svoz odpadu. Společnost Volvo Trucks nyní také provádí testy na svých elektrických těžkých nákladních vozidlech Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX, která budou používána jak pro regionální přepravu, tak pro stavebnictví v Evropě. Prodej těchto nákladních vozidel začíná v roce 2021, sériová výroba bude zahájena v roce 2022.

Fakta o vozidle Volvo FE Electric pro ICA Švédsko

Volvo FE Electric 6 x 2

Celková hmotnost soupravy 26 tun

Čtyři baterie s 66 kWh / baterií

Nástavba s chladicí jednotkou napájenou z baterie nákladního vozidla je instalována partnerem

Přečtěte si také

Back to top button