Silniční doprava

MICHELIN CrossClimate 2: celoroční pneumatika Michelin nové generace

Pneumatika vyvinutá pro bezpečnou jízdu na všech silnicích a za každého počasí. Díky inovativním technologiím zajišťuje maximální výkony od prvního do posledního kilometru.

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 v sobě propojuje mnoho výkonnostních charakteristik, které jsou často zdánlivě neslučitelné, a snadno si poradí s různými povětrnostními podmínkami ve všech ročních obdobích. Pneumatika poskytuje:

– výhody letní pneumatiky z hlediska brzdných vlastností na suchém a mokrém povrchu, energetické účinnosti a životnosti,
– výhody zimní pneumatiky z hlediska záběru a brzdění na sněhu a při nízkých teplotách.

Přečtěte si také

Značení 3PMSF (3 vrcholky hor se sněhovou vločkou) na bočnicích MICHELIN CrossClimate 2 potvrzuje, že pneumatiku je možné používat v zimě i v zemích, kde je používání zimních pneumatik povinné.

Vysoké výkony od prvního do posledního kilometru díky použití inovativních technologií

MICHELIN CrossClimate 2 představuje inovativní kombinaci těch nejvyspělejších technologií, které se užívají ve všech částech pneumatiky – zejména ve směsi pryže a dezénu.

Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 – jak nová, tak s běhounem opotřebeným do zákonem stanoveného limitu (v souladu s předpisy týkajícími se užívání zimních pneumatik) – zvítězila v šesti z devíti testů uskutečněných v letech 2020 a 2021 především v kategoriích brzdění a záběru.

Pneumatika se také vyznačuje vynikající životností díky speciální směsi pryže a vroubkovaným lamelám, které snižují valivý odpor a prodlužují životnost pneumatiky.

Řešení použitá při výrobě pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 jsou šetrná k životnímu prostředí

Díky delší životnosti se pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 vyměňují méně často. Navíc je možné je používat až do zákonem stanovené minimální hloubky běhounu.

Méně pneumatik na výměnu znamená méně použitých surovin a méně odpadu. Nižší valivý odpor zase snižuje emise CO2. Valivý odpor pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 je srovnatelný s valivým odporem standardní letní pneumatiky. Díky delší životnosti si navíc řidiči mohou užívat lepšího poměru kvality a ceny a nižší valivý odpor ocení v menší spotřebě paliva.

MICHELIN CrossClimate 2 je k dispozici na ráfky s průměrem 15 až 20 palců. Nabídka 115 rozměrů obsahuje 65 nových položek, což znamená o 40 % více než u předchozího modelu MICHELIN CrossClimate+.

Novinka Michelinu se vyrábí v sedmi evropských továrnách, především ve Francii, ale také v Polsku, Německu, Itálii a Španělsku.

Řada pneumatik MICHELIN CrossClimate měla obrovský dopad na evropský trh celoročních pneumatik, který od uvedení pneumatiky na trh v roce 2015 narůstá přibližně o 19 % ročně . Celoroční pneumatiky jsou navíc jediným segmentem, který zaznamenal pokračující růst i během pandemie . Odhaduje se, že v příštích pěti letech zůstane tempo růstu tohoto segmentu nad 16 % ročně .

MICHELIN CrossClimate 2 zaujímá nejvyšší pozice v evropských testech celoročních pneumatik:
• 1. místo z hlediska brzdění:

  • na suchém povrchu ;
  • na mokrém povrchu (pneumatiky s minimální přípustnou hloubkou běhounu) ;
  • na sněhu – od prvního do posledního kilometru (nové pneumatiky a pneumatiky s minimální přípustnou hloubkou běhounu) .
    • 1. místo v záběru na sněhu od prvního do posledního kilometru (nové pneumatiky a pneumatiky s minimální přípustnou hloubkou běhounu).

• 2. místo v brzdění na mokrém povrchu (nové pneumatiky) .
• Vynikající kilometrový výkon a valivý odpor.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button