Silniční doprava

Scania podporuje talentované automechaniky v České republice i na Slovensku

Scania se snaží situaci s nedostatkem pracovníků v řemeslných oborech vyřešit podporou mladých talentovaných žáků. V České republice i na Slovensku proto zřídila stipendijní program MLADÍ PROFESIONÁLOVÉ SCANIA.

Tříletý učební obor „Opravář nákladních vozidel a autobusů Scania“ je zakončený výučním listem a úspěšní absolventi mají šanci získat zaměstnání v jednom ze servisů Scania v ČR i SR. Kromě toho Scania podporuje řadu soutěží jako například právě Autoopravář Junior.

Soutěž je tříkolová a skládá se ze školního, krajského a nakonec celostátního finále. Autoopravář junior je svým rozsahem, počtem zapojených škol, soutěžících žáků a aktivně spolupracujících partnerů největší akcí v technických oborech v ČR. Letošní celostátní finále se v České republice konalo v Mladé Boleslavi a na Slovensku si žáci porovnali své zkušenosti a dovednosti v Nitře. Scania patří mezi její hlavní partnery.

„Jako prémiová značka se Scania snaží nabízet svým zákazníkům ten nejlepší možný produkt. A to nejen v podobě nákladních vozidel a autobusů, ale také služeb. Proto se snažíme podporovat mladé talentované žáky v jejich vzdělávání nejen prostřednictvím našeho stipendijního oboru, ale motivujeme je také na různých soutěžích,“ říká vedoucí stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ Radek Kindl, který byl zároveň na národním finále soutěže Autoopravář Junior hlavním rozhodčím. Scania měla na tomto klání hned dvě soutěžní stanoviště. „Vítězům kategorií „Automechanik“ a „Autotronik“ věnujeme ceny v hodnotě 100.000,- Kč,“ dodává Kindl. Pro vítěze zmíněných kategorií je kromě jiného připraven výlet do Švédska, během kterého mají příležitost vidět výrobní závod a democentrum společnosti Scania.

Pro žáky devátých tříd základních škol Scania nabízí ve spolupráci s ISŠA v Brně a SŠA v Trnavě stipendijní program s názvem: Mladí profesionálové Scania. Jedná se o tříletý učební obor zakončený výučním listem. Během studia Scania nabízí měsíční stipendium až 3 000 Kč, ubytování a stravování zdarma, příspěvek na dopravu, pracovní oděvy a od druhého ročníku možnost vykonávat praxi v servisech Scania. Po úspěšném absolvování učebního oboru je vybraným „mladým profesionálům“ nabídnuta pracovní smlouva. Mechanikem to ale nekončí. Scania podporuje osobnostní rozvoj, a proto je zde možnost kariérního růstu a dalšího vzdělávání.

Informace o stipendijním programu naleznete na http://www.mladiprofesionalove.cz a http://www.mladiprofesionali.sk

Přečtěte si také

Back to top button