Silniční doprava

Společnost AGROTEC a.s. dodala pro zákazníka flotilu 17 vozidel IVECO S-WAY

Na přelomu dubna a května společnost AGROTEC a.s. postupně předala společnosti Logistics Solution a.s. prvních 17 kusů nových tahačů IVECO S-WAY v jejich tradiční tmavě zelené barvě. Přesné označení AS440S51T/FP napovídá, že se jednalo o tahače poháněné 13 litrovým motorem o výkonu 510 koní, s automatizovanou převodovkou HiTronix a s pneumaticky odpruženými oběma nápravami.

Většina tahačů bude jezdit pod návěsy s posuvnými podlahami a řidič tak má možnost zvýšit si podvozek při nakládání dřevní štěpky nebo krmných směsí u zpracovatelů. Zásadní změnu přináší nový S-WAY v designu a komfortu kabiny. Ke zlepšení aerodynamiky přispělo i integrování nové nezávislé klimatizace pod kabinu.

V interiéru kabiny je nové snad úplně všechno: oproti předchozímu modelu se zvětšil její vnitřní objem i výška, nová je ergonomie sedaček, tvar volantu, dostupnost všech ovládacích prvků nebo nové teplovodní topení se sníženou hlučností. Snadné ovládání všech funkcí v kabině pomocí aplikace v mobilním telefonu umožňuje řidiči Smart Connectivity Pack.

Ten zároveň dispečerům předává informace o spotřebě a chování řidiče. Největší výhodou této služby je ale možnost vzdálené diagnostiky vozidla, komunikace se servisem v případě že autodiagnostika signalizuje závadu a možnost vzdáleného programování bez nutnosti navštívit servis, což přinese provozovateli úsporu nákladů. První zkušenosti řidičů z reálného provozu potvrzují, že rozdíl v komfortu je oproti předchozímu modelu obrovský a naplňuje se i avizovaná úspora paliva až 4%. Nový S-WAY se skutečně podařil!

Přečtěte si také

Back to top button