Zprávy

Společnost IVECO BUS dodala do Litvy dalších 50 školních autobusů Iveco Daily

IVECO BUS rozšiřuje svoji flotilu minibusů v Litvě, které slouží k přepravě místních školáků. Před začátkem školního roku Iveco dodalo do této země dalších 50 žlutých autobusů Iveco Daily. Od této chvíle bude v Litvě v provozu celkem 323 školních autobusů této řady.

Společnost JSC “Transmitto”, oficiální prodejce značek IVECO, IVECO BUS a FPT v Litvě, zvítězila ve veřejné soutěži na dodávku nových autobusů, vypsané litevským ministerstvem školství. Zástupci krajských orgánů v Litvě převzali autobusy na Katedrálním náměstí ve Vilniusu za přítomnosti prezidentky Dalii Grybauskaitėové, ministryně školství a vědy Jurgity Petrauskienėové a dalších zástupců státní správy a škol. Všem školním autobusům Iveco Daily se rovněž dostalo požehnání od představitelů církve.

Školní rok tak může Litva zahájit s novými školními autobusy, které jsou bezpečné, úsporné a ekologické. Tyto žluté autobusy budou denně dopravovat žáky do základních a středních škol a postižené děti do jejich vzdělávacích ústavů. Zároveň jimi budou děti jezdit na výlety za historickými památkami, na vzdělávací výlety a na různé další kulturní a sportovní akce.

Školní autobusy IVECO BUS Daily patří do třídy M2, nabízejí pohodlný snížený nástup a speciální výstražný světelný systém, který řidiče upozorňuje na vystupující děti. Jsou vybaveny 19 bezpečnostními sedadly k přepravě školáků. Autobusy také disponují alko-zámkem, který nedovolí řidiči nastartovat, pokud v jeho dechu zjistí stopy alkoholu. Školní autobusy Iveco Daily splňují veškerá bezpečnostní a kvalitativní měřítka Evropské Unie a zároveň jsou přizpůsobeny silničním podmínkám v Litvě. Moderní, výkonný, úsporný a ekologický třílitrový motor splňuje normu Euro 6C, jeho výkon je 150 HP a točivý moment 350 Nm.

Litevské ministerstvo školství nakupuje každým rokem nové žluté autobusy pro jednotlivé kraje v rámci programu zlepšování podmínek na školách. Díky nim se do škol dostávají snadněji a rychleji i děti žijící v odlehlejších vesnicích. Od roku 2000 takto litevské ministerstvo školství a vědy nakoupilo a dodalo přes 1 000 školních autobusů. Na litevských silnicích je dnes v provozu celkem 323 školních autobusů Iveco Daily.

Přečtěte si také

Back to top button