Zprávy

Volkswagen zavádí do procesu sériové výroby datové 3D brýle

Volkswagen začal ve svém výrobním závodě ve Wolfsburgu, po tříměsíční pilotní fázi, používat datové 3D brýle v procesu sériové výroby.

Brýle nyní slouží zaměstnancům v závodní logistice při kompletování dílů k montáži. Výsledkem je zvýšení bezpečnosti výrobních procesů.
 
Výhody datových brýlí jsou zřejmé: Uživatel dostává do zorného pole svých brýlí automaticky všechny potřebné informace, jako je místo odběru nebo číslo dílu. Dotykové nebo hlasové ovládání přitom umožňuje co nejjednodušší ovládání. Zaměstnanec tak má při práci vždy obě ruce volné. Kamera na brýlích slouží navíc jako skener čárových kódů. Správné čárové kódy a odběry jsou zobrazovány zeleně – špatně odebrané díly jsou zbarveny červeně.
 
Reinhard de Vries, vedoucí logistiky závodu Wolfsburg, k tomu uvedl: „Digitalizace hraje ve výrobě stále významnější roli. S datovými brýlemi posouváme spolupráci mezi lidmi a systémy na novou úroveň.“
 
Používání datových brýlí je dobrovolné, aby se mohli zaměstnanci obeznámit s novou technologií postupně. Po krátkém období adaptace lze díky datovým brýlím rychleji zaučit nové zaměstnance. V současnosti pracuje s datovými brýlemi 30 zaměstnanců v různých sektorech výroby, jako jsou montáže čelního okna nebo kloubových hřídelů. Vzhledem k pozitivním zkušenostem je plánováno využití datových brýlí i v dalších oblastech výroby, výrobních závodech i u dalších koncernových značek.
 
Člen závodní rady Mario Kurznack-Bodner k tomu říká: „Přínosy nové techniky, jako jsou datové brýle, lze rozumně využívat pouze tehdy, pokud ji můžeme prověřit v běžné sériové výrobě. Příslušní kolegové přitom přistupují k této záležitosti nezaujatě. Kromě kritérií z oblastí zdraví, bezpečnosti práce a pracovního lékařství je pro závodní radu důležité, aby byly zkušenosti zaměstnanců zaznamenávány a následně také využívány v každodenních pracovních procesech.“

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button