Logistika a sklady

cargo-partner poskytuje odborné znalosti v oblasti potravin napříč Evropou

Společnost cargo-partner se strategicky zaměřuje na průmyslová řešení pro potraviny a produkty podléhající rychlé zkáze. Poskytovatel logistiky nedávno rozšířil své portfolio služeb o nové služby skladování, doručení na poslední míli a služby s přidanou hodnotou, aby vyhovovaly měnícím se požadavkům odvětví.

Potravinářský průmysl prošel od začátku pandemie COVID-19 významnými změnami, rostoucí poptávkou po službách doručování potravin a zvýšeným zaměřením na kvalitu, hygienu a bezpečnostní standardy. Aby uspokojila potřeby svých zákazníků zareagovala společnost cargo-partner na tyto výzvy modernizací svých skladových kapacit, řešeními na poslední míli a službami s přidanou hodnotou.

Praha: Sklad s regulovanou teplotou a přeprava na poslední míli

Od otevření iLogistics Centra Praha v roce 2019 cargo-partner neustále rozšiřuje svá logistická řešení pro potraviny a rychle se kazící zboží. Kromě IFS certifikace pro logistiku potravin je sklad certifikován i pro bio produkty v souladu s eko-nařízením EU. Skladový prostor je tvořen 3 500 m² v ambientním (+15 až +25 °C) a 1 500 m² v chlazeném (+2 až +8 °C) režimu. Poskytovatel logistiky kromě skladování a služeb s přidanou hodnotou nabízí také komplexní fulfillmentová řešení pro kusové zásilky.

Jedním z klientů cargo-partner v Praze je výrobce bio mléčných výrobků. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvětluje: „Vzhledem k jejich krátké trvanlivosti vyžadují mléčné výrobky přísnou kontrolu teploty a co nejrychlejší doručení. Společnost cargo-partner zajišťuje, aby se produkty našeho klienta uchovávaly při konstantní teplotě +2 až +8 °C a aby se k zákazníkům našeho klienta dostaly rychle a bezpečně.“

Pro dalšího zákazníka v České republice, který prodává čerstvé a hluboce zmražené ryby, zajišťuje cargo-partner celostátní distribuční služby s nepřerušeným chladírenským řetězcem. Poskytovatel logistiky přepraví kusové zásilky o hmotnosti od 5 do 20 kg v rozsahu -23 až -21 °C a doručí je ve dvouhodinovém časovém okně až ke dveřím zákazníka.

Sofie: Montáž stojanů na prodejní místa pro výrobce sladkostí

Ve svém iLogistics Centru v Sofii v Bulharsku cargo-partner poskytuje skladování a služby s přidanou hodnotou pro předního výrobce sladkostí. Sklad je HACCP a TAPA-A certifikován, což zajišťuje nejvyšší standardy bezpečnosti potravin a skladů. Pro výrobce sladkostí cargo-partner zpracovává přibližně 30 plných nákladních vozidel týdně. Poskytované služby zahrnují skladování, štítkování i montáž souprav a prodejních stojanů pro supermarkety.

Proces začíná tím, že cargo-partner obdrží objednávku na položky, které se mají umístit do výkladů, jakož i samostatnou objednávku na kartonový materiál pro výrobu stojanů. Tým skladu cargo-partner poté přesune položky ze skladovacího prostoru do co-packing zóny v mezipatře. Po složení prodejních stojanů a naaranžování produktů dle specifikací zákazníka je cargo-partner připraví k přepravě na paletách. Nakonec se přesunou zpět do skladovacího prostoru, kde čekají na objednávku odeslání na místo prodeje.

Turecko: 1 800 t čerstvých ryb ročně

Pro kancelář cargo-partner v tureckém Izmiru tvoří přeprava čerstvých ryb významnou část každodenní činnosti poskytovatele logistiky. Izmir je třetí největší město v Turecku a je domovem některých z nejvýznamnějších vývozců čerstvých ryb v regionu. Se svojí pobočkou na letišti Izmir má cargo-partner ideální polohu pro poskytování rychlých služeb letecké nákladní dopravy. V roce 2020 logistický poskytovatel zpracoval přibližně 1 800 t exportu čerstvých ryb a mořských plodů z Izmiru. Kromě toho cargo-partner nedávno začal poskytovat své služby dalším rybím farmám v oblasti Středozemního moře.

Srbsko: Přepravní řešení pro vzorky jídla

V Srbsku je jednou ze speciálních odborných oblastí společnosti cargo-partner přeprava vzorků potravin. Místní výrobci potravin pravidelně posílají vzorky potenciálním zákazníkům do střední Evropy nebo na Dálný východ. Společnost cargo-partner jim poskytuje všestranné řešení letecké přepravy vzorků ovoce, zeleniny a pečiva citlivých na teplotu. Rozsah služeb zahrnuje vyzvednutí a doručení ve speciálních chladírenských vozidlech, skladování s kontrolovanou teplotou v blízkosti letiště v Bělehradě, křížovou kontrolu dokumentů, celní odbavení a monitorování chladícího řetězce. Kromě toho umí cargo-partner poskytnout balicí a chladicí zařízení, jako jsou kontejnery s kontrolovanou teplotou, suchý led a gelové obaly.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button