Logistika a sklady

CB Property Investors Podfond chce do českých a slovenských nemovitostí investovat 30 milionů eur

Crowdberry, investiční platforma umožňující soukromým investorům spoluvlastnit české a slovenské firmy a nemovitosti, uvedla nový nemovitostní fond kvalifikovaných investorů CB Property Investors Podfond (CBPI). Záměrem fondu je v průběhu následujících tří let investovat 30 milionů eur a vytvořit portfolio v celkové hodnotě přesahující 75 milionů eur.

CBPI se soustředí na investice do nemovitostí s přidanou hodnotou napříč různými kategoriemi při zajištění nadstandardní návratnosti investic na úrovni 10+ % p.a. díky optimalizaci využití a ekonomického výkonu nemovitostí. Fond je tedy určený primárně investorům se zájmem podílet se na zvyšování hodnoty tuzemských nemovitostí.

Za aktivity fondu zodpovídá tým uznávaných odborníků na nemovitosti se souhrnnou délkou praxe přesahující 50 let. CBPI povede Omar Sattar, zkušený private equity a realitní expert. Jako CEE ředitel Avestus Capital Partners, vedoucí evropské společnosti v oblasti investic do nemovitostí a správy aktiv, se dříve podílel na investičních transakcích v hodnotě přesahující 2 miliardy eur. V současnosti je také nezávislým členem představenstva CPI PG, největší nemovitostní společnosti v regionu CEE. Jeho zkušenosti v segmentu zahrnují také několik vedoucích pozic v zavedených mezinárodních firmách, mimo jiné působil i jako ředitel českých poboček Colliers International a DTZ. Vedení fondu podpoří také Peter Bečár, partner Crowdberry, který dříve zastával post výkonného ředitele P3 Logistics Parks pro CEE.  

„Založení CBPI je dalším významným milníkem v dynamickém vývoji Crowdberry. S růstovým kapitálem máme víc než pětiletou zkušenost, a to napříč rozmanitými podnikatelskými odvětvími. Realizovali jsme investice do inovativních e-commerce společností jako Footshop nebo GymBeam, do firem zaměřených na last mile logistiku, ale i startupů jako Ecocapsule, Boataround nebo proptech platformy AKULAR,“ říká Peter Bečár, partner Crowdberry.

Petr Bečár (FOTO Crowdberry)

„V posledních dvou letech jsme měli možnost realizovat fundraising pro investice z oblastí ubytování pro seniory či rezidenčního a industriálního developmentu, což nám potvrdilo zájem našich investorů o nemovitostní projekty. Pro strategii CBPI je klíčová orientace na budoucí zhodnocení a aktivní práce s přidanou hodnotou nemovitostí. V rámci fondu chceme vytvořit vyvážené portfolio zaměřené na různé segmenty, díky čemuž zároveň snížíme rizikovost investic,“ dodává.

CBPI se zaměří především na logistické nemovitosti, retailové parky a rezidenční projekty, hledat bude ale i další zajímavé příležitosti s očekávaným investičním výnosem přesahujícím tržní standard. Jedná se o otevřený fond, jehož cílem je v příštích 12 až 18 měsících získat od investorů 15 milionů eur. Investoři mohou svůj kapitál začít vkládat od letošního března, minimální výše investice činí 1 milion korun (nebo eurový ekvivalent této částky).

„I po 25 letech překotného rozvoje trhu s nemovitostmi v České republice a na Slovensku je zde stále mnoho výjimečných příležitostí pro development, přestavbu a modernizaci stávajících projektů i pro navázání partnerství s vlastníky nemovitostí s cílem pomoci jim zvýšit hodnotu jejich aktiv, případně s dofinancováním projektů. Záměrem CB Property Investors Podfondu je odhalit budoucí potenciál nemovitostí a vytvořit výhody pro uživatele,“ popisuje Omar Sattar, výkonný ředitel divize nemovitostí v Crowdberry.

Omar Sattar (FOTO: Crowdberry)

Regulátorem fondu CBPI je Česká národní banka, depozitářem ČSOB. Správu fondu zajištuje Winstor investiční společnost a.s. a auditorem je BDO Audit.

Back to top button