Logistika a sklady

DHL získala nového klienta v oblasti automotive

Společnost DHL Supply Chain, vedoucí logistická společnost v České republice, rozšiřuje své portfolio v sektoru automotive o nového zákazníka, stuttgartského výrobce sportovních vozů Porsche.

Vybrané výrobní závody společnosti Porsche AG jsou zásobovány z cross-docku v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. Porsche je jedenáctou automobilovou značkou využívající služby společnosti DHL Supply Chain v České republice.
 
DHL Supply Chain podle uzavřené dohody zajišťuje pro Porsche sběrnou službu komponentů pro výrobu od dodavatelů v České republice a na Slovensku. Kontrakt byl uzavřen na dobu jednoho roku s objemem přepravy ve výši 6 000 m3 za rok a s vyhlídkou na budoucí rozšíření spolupráce. Až čtyři žlutočervené kamiony s logem DHL budou každý den vozit do výrobního závodu Porsche ve Stuttgartu-Zuffenhausenu, kde automobilka vyrábí modely 911 Carrera, Boxster a Cayman, jakož i motory pro všechny typy svých osobních vozů, díly od 70 dodavatelů. DHL Supply Chain zajišťuje cross-dockové a přepravní služby také pro produkty Porsche After Sales v Sachsenheimu.
 
„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme navázali spolupráci s tak prestižním výrobcem automobilů. Porsche je symbolem nejvyšších výkonů, které tato legendární automobilka očekává i od svých partnerů. Jsem přesvědčen, že důvěru společnosti Porsche nezklameme a že naopak s našimi vysoce spolehlivými logistickými službami a procesy přizpůsobenými požadavkům automobilového průmyslu vytvoříme pevné základy pro další rozvoj oboustranně přínosné spolupráce,“ říká Filip Budík, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain v České republice.
 
Projektový tým DHL má za sebou úspěšnou implementaci nového provozu pro Porsche navzdory velmi napjatému časovému harmonogramu, neboť od spuštění projektu do zahájení logistických činností byly k dispozici pouhé dva měsíce. Začlenění společnosti Porsche do stávající sítě DHL v sektoru automotive si vyžádalo několik změn v oblasti IT a zavedení nového formátu EDI. DHL Supply Chain používá pro zajišťování služeb zákazníkům z automobilového průmyslu cross-dock v Nepřevázce se skladovací plochou 13 000 m2 a 180 zaměstnanci.
 
DHL Supply Chain
Společnost DHL Supply Chain je lídrem v oblasti logistických služeb. Funguje v 60 zemích světa. Jejími zákazníky jsou největší firmy, pro které spravuje přes 23 milionu m2 skladovací plochy. V České republice poskytuje služby zejména pro zákazníky z automobilového, technologického, módního nebo hračkářského průmyslu. V České republice zaměstnává na plný úvazek téměř 1800 lidí. DHL Supply Chain v minulém roce dosáhla ve světě tržby v hodnotě více než 13 miliard EUR.
 
DHL
Logistická společnost pro celý svět. DHL je největším poskytovatelem služeb v oblasti logistiky na světě. DHL je odborníkem nejen v oblasti mezinárodní expresní, letecké, námořní, silniční a železniční dopravy, ale také ve smluvní logistice a na poli mezinárodních poštovních služeb. Síť společnosti pokrývá více jak 220 zemí a teritorií a přibližně 275 000 zaměstnanců po celém světě nabízí zákazníkům služby na vysoké úrovni a detailní znalosti místních trhů, které uspokojí požadavky dodavatelských řetězců. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou vzdělávání, pomocí při zmírňování následků živelných pohrom nebo aktivním přístupem k ochraně klimatu. DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2011 více než 53 miliard EUR.
 

Přečtěte si také

Back to top button