Logistika a sklady

DPD Irsko optimalizuje své doručovací procesy

DPD Irsko optimalizuje své doručovací procesy pomocí řešení Proof of Delivery od společnosti Zetes.

Společnost Zetes (Euronext Brusel: ZTS), která je specialistou v oboru technologických řešeních a služeb v oblasti automatické identifikace zboží a osob, oznamuje získání zakázky na nový projekt pro firmu DPD Irsko. Cílem tohoto projektu je zvýšení efektivity doručovacích procesů firmy DPD pomocí řešení Proof of Delivery.  Součástí smlouvy bude také další rozvoj unikátní služby DPD „Predict“™, jež nabízí příjemcům zásilek dvouhodinové časové rozmezí pro doručení.
 
DPD, součást skupiny GeoPost Group – která je plně vlastněna dceřinou společností organizace La Poste – je druhým největším přepravcem zásilek v Evropě a leadrem trhu přepravních společností v Irsku. Smlouva zahrnuje dodání a implementaci řešení Proof of Delivery (ePOD). Řidiči přepravující zásilky pro společnost DPD budou vybaveni nejnovějším technologickým řešením pracujícím na mobilních zařízeních Honeywell 99EX.  
 
Firma DPD vyhlásila výběrové řízení, na které reagovala řada POD specialistů z celé Evropy. Společnost Zetes se dostala do užšího výběru a nakonec výběrové řízení i vyhrála a to díky konkurenční výhodě spočívající ve značných zkušenostech, které za posledních třicet let získala na trhu přepravních služeb v Irsku a Evropě, jen díky jedinečnému řešení Proof of Delivery a nabízené podpoře. Řešení Zetes bude využívat osm set řidičů přepravujících zásilky v Irsku. Podpora bude zajištěna pomocí asistenční služby Zetes Irsko a servisními centry v Dublinu a Limericku.  
 
„Firma DPD v Irsku zaznamenala během posledních pěti let fenomenální růst své podnikatelské činnosti. Rok 2013 přitom představoval nárůst objemů o 35% v porovnání s rokem 2012. Tento projekt představuje pro společnost DPD investici přesahující 1,3 milionů eur. Podtrhuje to náš závazek zůstat na špičce odvětví přepravních služeb v Irsku,“ říká Colin Kennedy, IT manažer DPD Irsko. Hlavní hnací silou, díky které má DPD v tomto sektoru převahu, jsou nové a inovativní produkty, které firma přináší na trh, a vyspělá technologie, která tuto pozici dále posiluje.
 
V krátkodobém horizontu očekává DPD přínos z nových funkcí řešení „Predict“™ a několika dalších specifických iniciativ zaměřených na spotřebitele. Ve střednědobé perspektivě tato nová platforma poskytne odrazový můstek pro rozvoj strategie růstu elektronického obchodování a zákaznických trhů. „Naši zákazníci mohou ze zavedení nových funkcí očekávat prospěch, jelikož tyto nové produkty a služby jsou zaměřeny na zvýšení spokojenosti s doručováním a přinesou další zkvalitnění na cestě zboží ke spotřebiteli,“ dodává Colin Kennedy.  „Další konkurenční výhody přinesou lepší pracovní postupy a vyšší efektivita.“    
 
Společnost Zetes uvedla aktuální verzi řešení na trh v uplynulých měsících a nejnovější verze bude obsahovat vylepšené funkce jako Route Management a optimalizace stanovení času doručení („Predict“™), Secure Delivery (dodávka s pin kódem), aktualizace skutečné doby doručení a použití zařízení jako mobilního telefonu. Kromě mnoha dalších funkcí vedoucích ke zvýšení efektivity a zlepšení doručovacího procesu, umožňuje aplikace společnosti Zetes také sledování prostřednictvím webových stránek a GPS.  
 
„Tato investice přinese firmě DPD prospěch téměř okamžitě, neboť pomůže realizovat její nové strategie. Jsme velmi potěšeni, že v tomto pečlivě vedeném výběrovém řízení byla zvoleno právě řešení společnosti Zetes. Znovu to utvrzuje naši víru, že investice do nových, moderních technologií jsou zásadní, mají-li naši zákazníci zůstat konkurenceschopní a získat ve svých oborech konkurenční výhodu. Vítězství v tomto projektu rovněž dokazuje sílu společnosti Zetes na trhu a také to, jak naše nové produkty Collaborative Supply Chain pomáhají našim zákazníkům, aby profitovali z realizace a optimalizace procesů svých dodavatelských řetězců,“ říká Robert van Vliet, ředitel Zetes Ireland.
 

Přečtěte si také

Back to top button