Logistika a sklady

Eurowag – partnerství s JITpay

Eurowag – partnerství s JITpay. Faktoring od JITpay Group pomáhá firmám v sektoru komerční silniční dopravy optimalizovat peněžní toky. Služba je dostupná dopravním, spedičním a logistickým firmám sídlícím v České republice, na Slovensku, v Německu, Polsku, Španělsku, Nizozemsku, Slovinsku, Litvě, Lotyšsku, Rumunsku a Bulharsku.

Společnost Eurowag, přední celoevropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy (CRT), nově nabízí svým zákazníkům plně digitální faktoringové služby, dostupné prostřednictvím platformy Eurowag. Za rozšířením služeb stojí strategické partnerství s JITpay™ Group, s níž Eurowag spojil síly v roce 2022. Ze spolupráce těží i JITpay, která obohatila svoji nabídku platebních služeb pro dopravce o integrovaná řešení Eurowagu. Partnerství tak podporuje digitalizaci a zvýšení efektivity v celém odvětví.

Přečtěte si také

Pro dopravce, speditéry a logistické firmy je faktoring velmi atraktivní. Jedná se o službu, jež nabízí financování krátkodobých pohledávek před dobou splatnosti, včetně jejich správy a zajištění pro případ prodlení s platbou nebo platební neschopnosti zákazníka. Díky faktoringu mají firmy pod kontrolou své cash flow, jistotu proplacení peněz z pohledávek a méně starostí – oblast komerční silniční dopravy se totiž historicky potýká vysokými zůstatky pohledávek i závazků a velkými provozními náklady, což vede k častým problémům s peněžními toky.

Financování faktur do 48 hodin

JITpay nabízí factoring bez trvalých a skrytých poplatků. Služba (k dispozici nejen pro zákazníky Eurowagu) je dostupná dopravním, spedičním a logistickým firmám sídlícím v České republice, na Slovensku, v Německu, Polsku, Španělsku, Nizozemsku, Slovinsku, Litvě, Lotyšsku, Rumunsku a Bulharsku. Osvědčuje se pak zejména dopravcům provozujícím jedno až 20 nákladních vozidel.

Celý proces faktoringu s JITpay je velmi jednoduchý. Stačí se zaregistrovat a digitálně podepsat souhlas se zpracováním faktur. Následně je možné odeslat faktury určené k financování. I zde panuje pro dopravce maximální volnost: mohou poslat jednu vydanou fakturu či všechny, ve frekvenci, která jim vyhovuje, navíc bez limitu na minimální fakturovanou částku. Jediným omezením je nutnost zadat faktury pouze před datem splatnosti, a to do 14 dní od jejich vystavení. Dalším zádrhelem může být vysoké úvěrové riziko, ať už na straně dopravce nebo jeho odběratele – v takovém případě si JITpay vyhrazuje právo fakturu odmítnout.

Pokud zadání faktury proběhne bez problému, může zákazník očekávat její financování za pouhých 48 hodin (první financování u daného zákazníka může trvat o něco déle z důvodu interních kontrolních procesů). Cena služby se odvíjí od doby splatnosti faktury. U 30denní splatnosti si JITpay účtuje 2,99 % z fakturované částky, u 60denní 3,99 % a u faktury s 90denní splatností činí poplatek za faktoring 4,99 % z fakturované částky. V rámci partnerství společnosti Eurowag s JITpay mají nicméně nyní firmy po celý první kvartál nabídku speciální uvítací ceny.

Peněžní toky pod kontrolou

„Služby faktoringu od JITpay využívají zejména německé a polské firmy, nárůst zájemců evidujeme také ve Španělsku či Rumunsku. Na těchto trzích jsme však relativně novým hráčem, takže vidíme obrovský potenciál růstu.,“ říká Marcin Wawrzkiewicz, Generální řiditel  JITpay™ Group pro Polslo a doplňuje„Faktoring vnímáme jako zásadní službu pro naše zákazníky. Moc dobře si totiž uvědomujeme, jak je odvětví komerční silniční dopravy náchylné na problémy s peněžními toky, ať už kvůli pomalým platbám ze strany odběratelů, nízké kapitalizaci, vysokým provozním nákladům, nebo nízkým hrubým a ziskovým maržím. Faktoring pomáhá tato rizika snížit a pro firmy v našem odvětví představuje velmi užitečný nástroj, jak optimalizovat své cash flow.“

Kromě faktoringu nabízí JITpay také služby digitální fakturace a správu pohledávek. Zákazníci Eurowagu pak mohou využívat komplexní finanční a daňové služby, jako jsou převody fakturační měny či refundace DPH a spotřební daně včetně předfinancování. 

Kompletní informace o financování faktur a přehledný návod, jak začít využívat služby JITpay, najdete na této stránce. Pro více informací o službách Eurowagu navštivte www.eurowag.com.

Zdroj
Eurowag

Přečtěte si také

Back to top button