Logistika a sklady

Expanze do střední Evropy

Expanze do střední Evropy. Globální specialista na expresní urgentní logistiku Evolution Time Critical (ETC) otevírá pobočku v Bratislavě na Slovensku odkud plánuje poskytovat služby zákazníkům ve střední Evropě. Do čela pobočky jmenuje Ladislava Balogha.

Slovensko je největším světovým výrobcem automobilů na hlavu, přičemž export související s automobilovým průmyslem představuje zhruba polovinu slovenského průmyslu. Nová kancelář bude hrát klíčovou roli v podpoře podnikání zákazníků ve střední a východní Evropě, včetně Maďarska a České republiky. Pobočka bude v plném provozu od března 2023.

Přečtěte si také

Vzhledem k tomu, že výrobní náklady po celém světě rostou, mnoho evropských výrobců originálních dílů (OEM) hledá možnosti výroby v bližších destinacích při zachování konkurenceschopnosti svých produktů (tzv. nearshoring), což zároveň představuje snížení rizik na dodavatelské řetězce. Z těchto důvodů mnoho dodavatelů automobilového průmyslu umisťuje své výrobní závody do střední a východní Evropy. 

V současné době se ze Slovenska ročně vyveze více než 1 000 000 vozidel producentů VW, Stellantis, Kia, Jaguar Land Rover či produktů více než 350 výrobců originálních dílů. Kromě toho společnost Volvo Cars ve snaze posílit svou výrobní kapacitu pro akumulátorová elektrická vozidla (BEV) brzy otevře na Slovensku specializovanou továrnu na elektromobily – svůj první nový závod v Evropě po 60 letech.

Bratislavská pobočka bude mít také za úkol poskytovat své služby v Maďarsku, kde automobilový průmysl představuje 20 % národního exportu. V současné době v zemi působí čtyři výrobci OEM, Audi, Mercedes-Benz, Opel a Suzuki. ETC je tak připraveno poskytovat rychlá logistická řešení přímo na místě. 

Graham Little, výkonný ředitel společnosti Evolution Time Critical, uvedl: „Naše expanze do střední a východní Evropy úzce souvisí s operacemi a ambicemi našich zákazníků. Vzhledem k robustnímu a rostoucímu automobilovému sektoru a rostoucímu významu v rámci evropského dodavatelského řetězce je schopnost rychle a efektivně dodávat nouzová logistická řešení v tomto regionu zásadní pro naši globální síť.“

Ladislav Balogh, který dříve působil jako Air&Sea manager pro střední Evropu ve společnosti GEFCO (nyní CEVA Logistics), nastoupil do ETC a je pověřen vedením slovenské pobočky a jejích obchodních aktivit ve stření Evropě. „Naším cílem a dlouhodobou strategií je poskytovat klientům kvalitní prvotřídní služby s osobním přístupem ke každému zákazníkovi. Tým Evolution Time Critical je složen ze specialistů, kteří se nezaleknou žádné výzvy a jsou schopni našim zákazníkům poradit a navrhnout co nejlepší možné řešení ve chvílích, kdy se každá minuta počítá,“říká Balogh. Právě na kvalitních lidech v týmu a osobním přístupu ke klientům chce Balogh stavět služby Evolution Time Critical na Bratislavské pobočce.

Nová slovenská kancelář bude přímo propojena se sítí poboček Evolution Time Critical ve Velké Británii, USA, Německu, Číně a Španělsku. S rozšiřující se globální sítí a specializovanými regionálními specialisty ETC upevňuje svou pozici jednoho z nejvšestrannějších a nejpropojenějších poskytovatelů urgentní logistiky na světě.

Zdroj
Evolution Time Critical

Přečtěte si také

Back to top button