Logistika a sklady

FedEx se připravuje na globálně nejnáročnější den ve své historii

Společnost ve své globální síti 12. prosince odbaví na 17 miliónů zásilek, což je dvojnásobek objemu přepraveného za průměrný den.

FedEx Express, největší expresní přepravní společnost světa a dceřiná firma společnosti FedEx Corp. (NYSE: FDX), se připravuje na nejnáročnější den ve své historii. Podle odhadů společnosti FedEx projde její celosvětovou přepravní sítí v období mezi posledním týdnem listopadu a Vánoci více než 260 miliónů zásilek. To představuje 12procentní nárůst za předvánoční období oproti loňskému roku, kdy bylo odbaveno 232 miliónů zásilek. FedEx Corp. počítá s tím, že 12. prosince bude po celém světě přepraveno téměř 17 miliónů zásilek.
V Evropě, na Blízkém východě, na Indickém subkontinentu a v Africe (EMEA) by mělo být nejnáročnějším dnem pro zásilky FedEx Express odcházející z tohoto regionu úterý 20. prosince, kdy se očekává 2,3% nárůst počtu proti loňskému roku. Podobně 19. prosinec bude dnem špičky pro zásilky směřující do tohoto regionu, očekává se 3,5% nárůst proti roku 2010. „Na očekávaný nárůst předvánočních zásilek se díváme optimisticky a jsme si jisti, že naše globální síť takovou úroveň aktivity zvládne,“ řekl Gerald P. Leary, prezident společnosti FedEx Express pro Evropu, Blízký východ, Indický subkontinent a Afriku (EMEA). „Naši spolupracovníci každý rok potvrzují své odhodlání zajistit, aby se našim zákazníkům dostalo v předvánočním čase stejných výjimečných služeb jako v kterémkoli jiném dni roku.“ S celou řadou expresních i služeb economy má FedEx ideální strategickou pozici, aby dokázal zákazníkům nabídnout výběr různých možností doručení v předvánočním čase.


Přepravní tipy
Náležité balení a opatření adresními štítky pomáhá zajistit, aby zásilka došla včas a v pořádku. Zde je několik tipů odborníků společnosti FedEx pro snadné balení a doručení:
– Zvolte vhodné obalové materiály. Použijte bytelné krabice s neporušenými chlopněmi. Pro těžší předměty použijte krabice s dvojitými stěnami.
– Nepřekračujte váhu specifikovanou pro danou krabici. Ujistěte se, že je krabice dostatečně velká, aby se okolo jejího obsahu vešly i dostatečné vycpávky; použijte pásku určenou pro balení.
– Použijte srozumitelné štítky. Ujistěte se, že je štítek jasně viditelný a že jsou adresy odesílatele a příjemce úplné. 
– Spravujte své zásilky online. Využijte naše webové nástroje pro sledování, plánování a efektivní odbavení všech vašich vánočních zásilek. 
- Odešlete své zásilky včas a vyhněte se frontám. Posledním dnem, kdy mohou zákazníci odeslat balíček se společností FedEx Express tak, aby byl v Evropě, Spojených státech a oblasti Asie a Tichomoří doručen do Vánoc, je 22. prosinec. – Pro všechny ostatní destinace je posledním datem odeslání 21. prosinec.
– Sledujte svou zásilku. Sledování aktuálního stavu doručení balíčku a jeho polohy na webu fedex.com je snadné a pohodlné. 
 
Ekologicky šetrné doručení s FedExem
FedEx nabízí následující tipy, jak dostat vaši zásilku do vánoční destinace s minimálním dopadem na životní prostředí.
– Použijte co nejmenší možnou krabici, která zasílaný předmět přiměřeně ochrání.  Křehké dárky zabalte do dvou krabic pro lepší ochranu při přepravě; jako vnitřní obal použijte starší krabici.
 - Nakupte krabice vyrobené z recyklovaných materiálů. Obálky FedEx jsou vyrobeny ze 100procentně recyklovaného obsahu. 10kg a 25kg krabice FedEx obsahují minimálně 70procentní podíl recyklovaného materiálu a jsou recyklovatelné.
 - Pokud používáte starší krabici, ujistěte se, že je v dobrém stavu bez děr, trhlin nebo naražených rohů. Odstraňte veškeré starší štítky, aby nedošlo k nedorozumění.
 - Hledejte ekologicky šetrná řešení vypolstrování obsahu balíku. FedEx doporučuje například skartovaný papír nebo biologicky odbouratelný výplňový materiál.
 - Pečlivě zásilku zabalte s patřičným množstvím tlumicího materiálu a odolnou kartonovou krabicí. Pamatujte, že čím méně bude vaše zásilka vážit, tím méně prostředků bude potřeba na její přepravu. 
 - Využijte k zaslání balíčku služby společnosti, která klade důraz na ekologické priority. FedEx provozuje po celém světě více než 400 hybridních dodávek a elektromobilů a více než 3 300 vozidel na alternativní pohon. Hybridní flotila společnosti FedEx má od uvedení do provozu v roce 2004 na kontě více než deset miliónů mil ve službách zákazníkům – ekvivalent více než 400 koleček okolo rovníku.  
 
FedEx udržuje elektronický obchod před Vánoci v pohybu
Dostupné údaje ukazují na pokračující růst prodeje elektronickými kanály v tomto předvánočním období. Podle prognózy IMRWorld European e-Christmas Sales Forecast se na internetu v osmi týdnech před Vánoci utratí zhruba 52 miliard eur. Celkově má letos předvánoční online nakupování vzrůst o 20 procent na zhruba 240 miliónů zákazníků internetových obchodů.
               
S očekávaným nárůstem předvánočního nakupování na internetu každoročně roste tlak na internetové obchody, aby doručily dárky čekajícím příjemcům včas. Řešení FedEx v náročném předvánočním období maximálně zjednodušují logistickou stránku fungování internetového maloobchodu. S širokou řadou doručovacích řešení a přizpůsobenou podporou nabízí FedEx internetovým obchodům hodnotu, rychlost, jednoduchost a spolehlivost, kterou potřebují k úspěchu na předvánočním trhu.

Globální objemy přepravené společností FedEx za poslední roky

Objemy zásilek odbavených společností FedEx v nejrušnějších dnech roku každoročně rostou. Historie nejnáročnějších dnů od roku 2005:
·         12. prosince 2005 – 9,8 miliónu zásilek
·         18. prosince 2006 – 10,6 miliónu zásilek
·         17. prosince 2007 – 11,5 miliónu zásilek
·         15. prosince 2008 – 12,0 miliónu zásilek
·         14. prosince 2009 – 14,2 miliónu zásilek
·         13. prosince 2010 – 15,6 miliónu zásilek
 
O společnosti FedEx Express
FedEx Express je největší světová expresní přepravní společnost, která poskytuje rychlé a spolehlivé doručení na každou adresu v USA a ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Globální letecká a pozemní síť společnosti FedEx Express zajišťuje rychlé doručení časově citlivých zásilek, obvykle do jednoho nebo dvou pracovních dnů. Tuto úroveň služby garantuje zárukou vrácení peněz.

O společnosti FedEx Corp.
FedEx Corp. (NYSE: FDX) poskytuje zákazníkům a firmám po celém světě široké portfolio přepravních, online elektronických a obchodních služeb. Společnost s ročním obratem 40 miliard dolarů nabízí integrované obchodní aplikace prostřednictvím provozních společností, které na trhu úzce spolupracují pod uznávanou značkou FedEx. Společnost FedEx se dlouhodobě řadí mezi nejuznávanější a nejdůvěryhodnější zaměstnavatele. Inspiruje svých více než 290 000 zaměstnanců k naprostému soustředění na bezpečnost, nejvyšší etické a profesní standardy a potřeby zákazníků a komunit. Další informace najdete na webu news.fedex.com.
 

Přečtěte si také

Back to top button