Logistika a sklady

GARBE vstupuje do projektu v Českých Budějovicích s cílem podpořit region a postavit nové industriální prostory

GARBE si pro další expanzi vybírá jižní Čechy. Jihočeský kraj se po plánovaném zprovoznění dálnice D3 stane ideálním výchozím bodem pro spojení s trhy v Rakousku, Německu, Itálii i východní Francii. Region zatím není saturovaný, a proto nabídne příznivé nájemní podmínky i dostupnou kvalifikovanou pracovní sílu.

GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na industriální nemovitosti v Německu a Nizozemí, pokračuje v expanzi na českém trhu vstupem do projektu v Českých Budějovicích. Jižní Čechy si pro svůj zatím největší projekt developer vybral záměrně, vidí zde potenciál v unikátním spojení na přední evropské trhy.

GARBE plánuje na pozemku o rozloze 491 693 m2 postavit pro zahraniční a tuzemské investory několik hal. Developer nabídne k pronájmu industriální prostory pro menší společnosti, zároveň však bude schopen uspokojit i poptávku po prostorech o rozloze desítek tisíc m2. Jednotlivé budovy mohou být členěny dle individuálních přání zákazníků.

Jako každý GARBE park bude i tento navržen v souladu s nejvyššími standardy industriálních hal s důrazem na ekologická řešení, která umožní úsporu energií a nízké provozní náklady. Výstavba je plánována s ohledem na okolní krajinu. Projekt počítá se 100% recyklací vodních zdrojů či realizací solárních panelů s cílem omezit uhlíkovou stopu na minimum.

GARBE – České Budějovice – výstavba D3 na pozemku

„Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit vstup do skvělého projektu v zajímavé lokalitě,“ řekl Martin Polák, managing director GARBE pro střední a východní Evropu. „Vnímáme, že v Praze i Jihomoravském kraji je rekordní obsazenost průmyslových prostor a zásadní nedostatek pozemků. Plzeňský kraj se naopak potýká s výzvami jako je nedostatek pracovní síly, či vysoké nájmy. Díky nově dokončené dálnici D3 nabídne jihočeský region rychlé spojení s evropskými trhy, a to hlavně s Rakouskem a bavorskou částí Německa. Chceme přispět k rozvoji regionu a zároveň našim zákazníkům, logistickým a výrobním firmám, nabídnout nové možnosti k rozvoji jejich podnikání,“ dodal.

Projekt se nachází u Českých Budějovic v Boršově nad Vltavou, což je přesně 90 kilometrů od Lince, 150 kilometrů od Prahy, ale také pouze 300 kilometrů od Mnichova, 400 kilometrů od Budapešti a 500 kilometrů od Berlína a Frankfurtu. Kromě skvělého silničního napojení na klíčové dálniční tahy se 3 kilometry od pozemku nachází letiště České Budějovice.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button