Logistika a sklady

Rozvoj německého developera Garbe povede v Česku a na Slovensku Martin Stratov

Společnost GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, rozšiřuje svůj tým o Martina Stratova, který bude mít na starosti rozvoj obchodu v České republice a na Slovensku. To vše jen krátce po oznámení vstupu na trh a po akvizici pozemku o rozloze 65 000 metrů čtverečních v Chomutově. 

Martin bude zodpovědný za výstavbu projektů v České republice a na Slovensku včetně identifikování nových lokalit a obchodních příležitostí. Jednotlivé projekty povede od akvizice pozemku přes výstavbu průmyslové nemovitosti až po pronájem prostorů.

„Ve střední a východní Evropě začíná Garbe úplně od začátku, a to je velká příležitost a zároveň výzva, kterou jsem si nemohl nechat ujít. To, že se Garbe rozhodlo pro expanzi v této době, je potvrzení důvěry nejen v daný trh, ale také v naši schopnost nabídnout zákazníkům něco navíc,” uvedl Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu v České republice a na Slovensku pro společnost Garbe, „na obou trzích vidíme velký potenciál a klienti, se kterými jsme v kontaktu, nám tento trend potvrzují. V druhé polovině příštího roku očekáváme  expanzi mnohých firem, ty půjdou ruku v ruce s celkovým oživením trhu,“ dodal Martin Stratov.

„Věříme, že osobní přístup k potenciálním nájemcům a schopnost reagovat na jejich potřeby budou pro nadcházející post pandemické období klíčové. Současná situace vede k tomu, že firmy potřebují upravit své obchodní modely a úspěšný bude ten, kdo na změny dokáže rychle reagovat. Martin Stratov je člověk, který se umí v  tomto prostředí velmi dobře orientovat. Dokáže najít řešení v souladu s předmětem podnikání  a konkrétní investiční strategií daného klienta. Dlouhodobé vztahy s firmami a rychlá reakce na vývoj trhu  je to, na čem chceme naši strategii stavět,“ uvedl Martin Polák, Managing Director Garbe pro region střední a východní Evropy.

Martin Stratov do Garbe přináší více než 12 let zkušeností z trhu průmyslových nemovitostí.  Na tom se pohybuje již od roku 2008, kdy rozjížděl industriální oddělení společnosti King Sturge. King Sturge se následně sloučil s přední realitně-poradenskou společností JLL. Od roku 2016 Martin působil v americké developerské společnosti  Prologis a byl zodpovědný za pronájem a rozvoj slovenského trhu.

Back to top button