Logistika a sklady

Německý developer Garbe vstupuje na český trh

Německá developerská společnost GARBE Industrial Real Estate GbmH postaví v Chomutově průmyslovou halu o rozloze 32 000 metrů čtverečních. Plánovaný projekt na zakoupeném pozemku zahrnuje demolici, revitalizaci a výstavbu nemovitosti s ohledem na okolní krajinu a udržitelnost.

Společnost GARBE Industrial Real Estate GmbH, přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, koupila v rámci své expanze do střední a východní Evropy prvotřídní pozemek určený k výstavbě. Půda o rozloze 65 000 metrů čtverečních se nachází v Chomutově přímo na exitu z dálnice D7. Do konce roku plánuje firma zahájit demolici stávajících částí původního areálu. Začátek výstavby průmyslové haly o rozloze 32 000 metrů čtverečních je plánován na léto 2021.

Garbe vstoupilo na český trh v letošním roce s cílem poskytovat prostory především výrobním, logistickým a e-commerce firmám. Ústecký kraj je navíc zvláště atraktivní pro firmy orientované na německý trh. Kromě výstavby moderních prostor plánuje společnost ve svých projektech vždy přihlížet k okolní krajině a životnímu prostředí.

Průmyslová hala v Chomutově nezabere žádnou hospodářskou půdu, Garbe investuje do revitalizace areálu včetně recyklace původních zpevněných ploch, které budou využity pro nové cesty, chodníky a parkoviště. Areál, dříve sloužící jako stavební dvůr, nebude dále nevyužitý a v místě s vysokou mírou nezaměstnanosti nabídne nová pracovní místa a důstojné pracovní prostředí. Nájemcům bude nabízet udržitelná řešení, jako jsou fotovoltaické panely či zeleň v okolí.

„Jsme hrdí, že se nám podařilo akvizici pozemku dokončit i v této nelehké době. Rádi bychom spolupracovali s firmami s vlastním produktem a příběhem, které mají podobné hodnoty jako my. Jsme připraveni stavět haly v souladu s potřebami zákazníků a podpořit jejich aktivity a učinit je úspěšnějšími.  Zároveň využíváme nejnovějších technologií s cílem minimalizovat dopady na životní prostředí,“ uvedl Martin Polák, Managing Director Garbe pro region střední a východní Evropy.    

Další výhoda pozemku, s ohledem na jeho minulost, je nadstandardní kapacita sítí plynu a elektřiny. Hala tak může být jednodušeji přizpůsobena zákazníkům a jejich potřebám.

Akvizici pozemku pomohla zprostředkovat realitně-poradenská společnost 108 AGENCY.

„Jsme rádi, že se nám pro společnost Garbe podařilo zajistit pozemky pro budoucí development. Jedná se o unikátní lokalitu, která se nachází přímo ve městě Chomutov v bezprostřední blízkosti zastávky trolejbusu. V oblasti severních a severozápadních Čech vidíme stále velký potenciál pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě a ceníme si toho, že s námi Garbe náš pohled sdílí. Již nyní probíhají jednání s prvními potenciálními nájemci,“ uvedl Jakub Holec, CEO 108 AGENCY.

Back to top button