Logistika a sklady

Inekon Group dodá Seattlu šest tramvají v hodnotě 500 milionů Kč

Česká společnost Inekon Group uzavřela smlouvu s americkým městem Seattle o dodávce šesti tramvají. Hodnota podepsaného kontraktu činí 26,6 milionů dolarů (500 milionů korun).

Zástupci Seattlu si zároveň vyhradili opci na pořízení dalších 20 tramvají. ČTK o tom dnes informoval Michal Dolana z firmy DDeM, která Inekon mediálně zastupuje. Inekon Group neuspěl v Seattlu poprvé. „V roce 2007 jsme do Seattlu dodali naše první tramvaje. Od té doby jezdí prakticky se stoprocentní spolehlivostí. Především tato reference byla základem našeho úspěchu ve výběrovém řízení, které město uspořádalo v loňském roce,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Jan Hušek. 
    
Dodal, že Seattle má právo převést opci na dalších 20 tramvají na jiného zákazníka. „Ten tak nemusí vypisovat vlastní, nové výběrové řízení. Díky tomu se nám otevírají dveře do celé Ameriky. Již nyní projevilo zájem město Dallas z Texasu o dodání tří tramvají z této opce,“ doplnil Hušek. 
    
Výrobu objednaných tramvají zahájí Inekon Group v druhé polovině letošního roku v dílnách ostravského Dopravního podniku. První dokončená tramvaj by měla do Seattlu dorazit začátkem roku 2014. Inekon Group je soukromou českou společností, která byla založena v roce 1990. Vedle výroby a dodávek kolejových vozidel a tratí vyváží investiční celky, například elektrárny, cementárny či čističky odpadních vod.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button